VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2015

Deathmetalový Krabathor musel přidat další koncert na Míru

Uherské Hradiště - Nebývalý zájem je o jarní vystoupení deathmetalové legendy ze Slovácka Krabathor v hradišťském klubu Mír. Koncert naplánovaný na sobotu 21. března, je už beznadějně vyprodaný. Kapela se proto rozhodla přidat na Míru ještě další koncert, a to následující den v neděli 22. března.

11.2.2015

Dolněmčan si odnesl ze Salaše zvon i trnečku

Salaš /FOTOGALERIE/ – Tři sta třicet tři vzorky destilátů označených číslem, skleničky se stopkami, které jsou vhodné k jejich ochutnávání, katalog druhého nejstarší koštu slivovice na světě. Tak je v sobotu připraven sál v hospodě Na Dolině v Salaši. Úderem čtrnácté hodiny v něm začíná 28. ročník koštu slivovice, pořádaný tamním Klubem přátel Salaše (KPS).

6.2.2015

Ve 14. kole zvítězil pár ze Starého Města, Lucie Tymrová a Pavel Dovrtěl

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

3.2.2015

Na pořádek v Brodě dohlédne romský domovník

Uherský Brod – Druhé největší město Slovácka je jednou ze čtyř obcí Zlínského kraje, kde funguje v romské lokalitě romský domovník. Jejich zajištění má na starost sdružení Argo. Kraj jim letos už pošesté přispěl částkou 
400 tisíc pro tuto funkci.

2.2.2015

Do minulého století přeneslo účastníky plesu vystoupení kantorek "Retro úči"

Březová /FOTOGALERIE/ – Popáté a také naposledy hostilo v sobotu 31. ledna přízemí základní školy a mateřské školy v Březové tradiční školní ples. Ten další by se měl konat už v tamní zbrusu nové Hale kultury a sportu.

2.2.2015

Jsme jediná zcela křesťanská země na světě, říká arménský malíř Ašot Arakeljan

Horní Němčí - Má dvě země, kterým říká domov. V jedné se narodil, v druhé oženil. Miluje obě. A obě stejně. „Když jsem v České republice, stýská se mi po Arménii, když jsem v Arménii, cítím to zase opačně," vysvětluje pocity ve svém srdci malíř Ašot Arakeljan, který už více než dvě desetiletí žije a tvoří v Horním Němčí.

30.1.2015

Ankety ovládli Jitka Josková a Tomáš Šulaj

Uherské Hradiště - Jitka Josková a Tomáš Šulaj to jsou jména dvojice uhersko-hradišťských herců, kteří jsou nejenom nejoblíbenějšími mezi diváky, ale podali v loňském roce nejlepší herecké výkony i podle odborné kritiky. Výsledky anket Slovácký Oskar a Největší z pierotů oznámil ředitel divadla Igor Stránský na XXIX. divadelním plese minulou sobotu.

30.1.2015

Ve 13. kole zvítězil pár z Boršic, Jana Veselá a Štěpán Gabriel

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

30.1.2015

FOTO, VIDEO: Masky v hradišťském Akropolisu tančily i rybařily

Uherské Hradiště – Dráčci, piráti, žabáci i princezničky dováděli uplynulou neděli 
v Akropolisu v Uherském Hradišti. Ve vyhlášeném dětském království se totiž konal karneval. Odpoledne však nepařilo jenom maskám a tancům, ale nouze nebyla ani 
o pohybové aktivity.

29.1.2015

Farní ples okořenilo Labutí jezero i tanec vorvaněk

Velehrad /FOTOGALERIE/ – Pátým farním plesem pokračovala v sobotu letošní bálová sezona na Velehradě. Ať už se stal ples jakkoliv tradiční záležitostí, v sobotu večer se mohli jeho návštěvníci radovat nejen z hudebního a tanečního programu, ale také ze dvou originálních přírodovědných okének.

29.1.2015

V sauně mi běhal mráz po zádech při osmdesáti stupních

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ – „My se známe, jen ne nazí," usmívá se na mě ředitel aquaparku v Uherském Hradišti Jiří Durďák, když nás jeho kolegyně představuje. Je pátek večer a v největším městě Slovácka se poprvé koná saunová noc.

29.1.2015

Degustátoři volili z 333 vzorků pálenky na košt na Salaši

Modrá, Salaš /FOTOGALERIE/ – Je čtvrtý lednový pátek, krátce před sedmnáctou hodinou večerní. Do sálu 
v suterénu v hotelu Skanzen Modrá přichází osmapadesát degustátorů a pět znalkyň fajnovostí pálenek, aby tu soudili, který z 333 vzorků destilátů pošlou do nominačního kola 28. ročníku koštu slivovice na Salaši, druhého nejstaršího nejen na Slovácku, ale snad i na světě.

28.1.2015

Hradišťan představil italského skladatele

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Zaplněný sál Slováckého divadla v Uherském Hradišti byl v neděli svědkem cesty skladatele Claudia Monteverdiho. Svou interpretaci části jeho života na prknech divadla předvedl taneční soubor Hradišťan.

28.1.2015

Správce expozice Živá voda Kroča: Ryby plavou kolem tunelu jako o život

Modrá /ROZHOVOR/ - Tisíce lidí z Česka i ze zahraničí se už mohlo v areálu Živá voda v Modré projít proskleným tunelem, který je zavedl bez použití potápěčských přístrojů víc než tři metry pod hladinu rybníka. Možná měli to štěstí, že se tam jejich průvodcem stal správce Živé vody Jiří Kroča (36).

27.1.2015

Koncert v muzeu J. A. Komenského v Brodě připomněl oběti holocaustu

Markéta Švehlíková Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Nedělní koncert k Mezinárodnímu dni holocaustu letos věnovali jeho pořadatelé ústy ředitele Domu kultury Jaroslava Mikulíka nejen uherskobrodským spoluobčanům – židovským obětem II. světové války, ale také všem obětem současných válek, které se stále více přibližují našim hranicím, a stejně rychle a nepředvídatelně mění současný svět a náš pocit bezpečí v něm.

27.1.2015

140 let od postavení synagogy: Židovský rok v knihovně

Uherské Hradiště /SERIÁL TÝDENÍKU/ - Psal se rok 1875, když v Uherském Hradišti postavili synagogu. Ta měla sloužit modlitebním účelům pro židovskou komunitu, jíž byla významná část tehdejších obyvatel města. Úlohu budova postavená na křižovatce dnešních ulic Krátká a Františkánská plnila do druhé světové války.

26.1.2015

Třešničkou oslav postavení synagogy 
bude židovská svatba na slavnostech vína

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Významné jubileum slaví letos budova v Uherském Hradišti, kde sídlí Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Někdejší synagogu postavili před 140 lety.

24.1.2015

Vyrábět dorty začala jako terapii. Teď vyhrála soutěž

Kunovice – První dort upekla k narozeninám své dceři, jeden z těch posledních se stal vítězem soutěže Svatební dort roku 2015. Jeho tvůrkyní byla čtyřiatřicetiletá Markéta Sukupová z Kunovic. Ač nevyučená cukrářka, rozhodla se naplno věnovat svému koníčku a zařídit si živnost specializovanou především na pečení dortů.

24.1.2015

Martin Flinta glosuje: O tom, jak se ten svět změnil

No, je toto možné, pravili by moja stařenka nevěřícně, pokaváď by sa jim podařilo přesunút z oného světa do súčasnosti. Teda né, že by z ohroméní nablýskaných výkladních skříní ostali stát s otevřenú papulú jak omráčená, spíš by nepobrali hrůzu věcí, keré sa fčil dějú a sú pro tento svět bohužel normální.

24.1.2015

Marcela Mitáčková: Ekonomicky silné firmy by měly podporovat svůj region

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Cenu Největší z pierotů za nejlepší divadelní počiny Slováckého divadla v uplynulé sezoně budou rozděleny už dnes večer na divadelním plese. Už tradičně se partnerem předávání cen stala potravinářská společnost Hamé, s jejíž ředitelkou pro marketing a vývoj Marcelou Mitáčkovou jsme si povídali nejenom o divadle.

23.1.2015

Ceny do ankety Největší z pierotů vytvořil Zdeněk Hudeček

Uherský Ostroh /ROZHOVOR/ – Stalo se hezkým zvykem, že Slovácký deník představuje podrobněji výtvarníky, kteří přijali úkol vytvořit ceny pro anketu Největší z pierotů. Letos jím je Zdeněk Hudeček z Uherského Ostrohu, kde se před sedmasedmdesáti lety narodil.

23.1.2015

Ve 12. kole zvítězil pár ze Sušic, Veronika Křístková a Martin Žaluda

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

23.1.2015

Divadelní ceny diváků i odborné poroty obdrží herci už dnes

Uherské Hradiště - V sobotu ve 20 hodin začne v hradišťském Klubu kultury XXIX. divadelní ples. Jedním z nejsledovanějších bodů programu bude tradiční udílení cen popularity Slovácký Oskar, ceny odborné poroty Největší z pierotů a už počtvrté svoji trofej udělí i sami herci ta nese název Cena komediantů.

23.1.2015

Jožka Kubáník oslavil kulatiny. Bere to ale statečně

Uherské Hradiště – Těžké chvíle v životě lidském prožívá každý v jiné situaci. Herec a tiskový mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník jimi prochází poslední týdny. Oslavil totiž čtyřicátiny.

23.1.2015

Ladislava Košíková: Ukážeme překvapivá zjištění z života Monteverdiho

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Taneční soubor Hradišťan představí v neděli ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti společně s komorním souborem staré hudby Societas Incognitorium hudebně tanečně zábavnou revue „Claudio Monteverdi a české země".

22.1.2015

Aquapark připravil na páteční večer saunovou noc

Uherské Hradiště – Ptačí říše, Tóny Tibetu nebo Dark Shadow, to jsou jména některých saunových ceremoniálů, které si mohou zájemci v pátek užít v aquaparku v Uherském Hradišti. Program nazvaný Saunová noc začíná v 19 hodin.

22.1.2015

Šárka Starobová:Nepál zapůsobí na všechny vaše smysly

Nepál, Vlčnov /ROZHOVORO - Zeleň, ze které se až točí hlava, tisíce vodopádů i monumentální hory okouzlily dvaatřicetiletou Šárku Starobovou z Vlčnova natolik, že se tam vrátila už třikrát. Na místě pomáhá jedné státní škole, která se nachází na úpatí Annapurny.

21.1.2015

Večeře pro pětičlennou rodinu vyjde pod střechou světa na 20 korun

Vlčnov, Nepál – Jako ráj pro vegetariány označila Nepál Vlčnovjanka Šárka Starobová, která tam pravidelně jezdí pomáhat jako dobrovolnice do státní školy. Důvod je zřejmý, jen málokdo si tam může dovolit maso. Hlavní potravinou je tam rýže, které místní říkají matka rýže. Obdobou českého tradičního jídla vepřo, knedlo zelo je 
v Nepálu dál bhát, jen v něm chybí to vepřo.

17.1.2015

Hlavní cena z Hopsáckého plesu, dvacet litrů slivovice, putovala do Strání

Horní Němčí /FOTOGALERIE/ – Sálem kulturního domu v Horním Němčí doslova až po strop zaplněným návštěvníky i skupinkami vystupujících se o druhé lednové sobotě mohl pochlubit 6. ročník tamního Hopsáckého plesu.

17.1.2015

Tombola šla na dračku, Jakubík přivezl špičková vína

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ - „Růžička pro Vás," říká mé ženě mezi dveřmi uherskohradišťského Klubu kultury uvaděč, kterému podávám lístky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT