„V roce 2004 jsem za sebe a další obyvatele ulice Zámostí požádal obec o úpravy silnice. Tehdy byla ještě nivnickou starostkou Jarmila Gregůrková, která nám odepsala, že odhad nákladů na tuto akci je osm set tisíc korun. S opravou prý počítají na rok 2005,“ vzpomněl Nivničan Karel Šik.

Ten sledoval rozpočty obce a žádost urgoval ještě několikrát. Nivničané se však opravy nedočkají ani letos. Vedení obce totiž tvrdí, že se jedná o boční komunikaci. V obci jsou podle starosty Bršlici prý i nutnější opravy.

„V naší obci jsou vozovky i v horším stavu, než je v ulici Zámostí. Navíc se jedná o boční komunikaci, kde bydlí asi osm nebo devět rodin. Jsou i další místa v obci, která musíme řešit akutněji,“ poznamenal Bršlica s tím, že v letošním roce není oprava vozovky vedena v obecním plánu oprav.

Podle ředitele Správy a údržby silnic Slovácka Rostislava Buchtíka je věc záležitostí obce. „Pokud se jedná o místní komunikaci, je to majetek obce, která se o její stav stará,“ řekl Buchtík.

Kromě toho, že se obyvatelé ulice Zámostí snaží přesvědčit radní, aby jim opravili komunikaci před jejich domy, řeší ještě další problém. „V říjnu roku 2006 jsme zaslali žádost za obyvatele ulic Na Výsluní a Zámostí na vodorovné označení přechodu pro chodce u rekonstruovaného školního hřiště. Já i další obyvatelé této části obce jsme totiž byli několikrát bezprostředními svědky či aktéry nebezpečné situace na silnici,“ uvedl Karel Šik.

Obyvatelé požádali obec, aby na silnici, kde je umístěna dopravní značka Přechod pro chodce, nechali provést vodorovné značení přechodu. „Ve školní rok se tam pohybuje hodně dětí. K úrazu tam málem přišla například malá Karla Jurigová, jelikož bezohlední řidiči v úseku nerespektují dopravní značku,“ dodal Šik. Tomu v listopadu před dvěma lety odepsala tehdejší místostarostka Marie Kománková, že rada obce jeho žádost projednala a daná věc je předmětem jednání. Jelikož se nic nedělo, urgoval Šik v únoru letošního roku žádost znovu.

„Zpracovali jsme návrh na značení, projektant vyřizoval povolení a předpokládaný termín vyřízení je květen 2008,“ odepsal tehdy Šikovi nivnický starosta. Protože se ale stále ani do konce letošního září nic nestalo, obrátil se Karel Šik na redakci Slováckého deníku. „Už opravdu nevíme, co máme dělat. Nechceme psát petice ani na obec nějakým způsobem tlačit, jenom chceme žít v bezpečí a tak jako ostatní lidé,“ doplnil Šik.

Starosta Nivnice v pondělí sdělil, že projekt pro realizaci vodorovného značení přechodu pro chodce je v současné době už připravený.