Tipy Deník

V Uherském Hradišti vznikla sociálně terapeutická dílna. Díky kabelkám

Akce již skončila

Uherské Hradiště – Důkazem, že lidé mohou pomáhat i nákupem kabelky, batohu nebo tašky, je charitativní Kabelkový veletrh.  Letos v dubnu podpořilo několik stovek žen neziskovou organizaci Naděje, která ve spolupráci se Slováckým deníkem akci uspořádala. Naděje se zaměřuje na sociální služby a pomoc lidem v nouzi. Jak pomáhá výtěžek z letošní sbírky se mohou zájemci dozvědět ve středu 27. září od 14 hodin v sociálně terapeutické dílně Naděje, kde se bude konat slavnostní otevření dřevařské dílny. Ta pomůže především mentálně a zdravotně postiženým mužům.

S myšlenkou otevřít dílnu přišla pracovnice dílny Michaela Kosařová. Trvalo to rok, než se nápad podařilo zrealizovat. „Naděje v Uherském Hradišti dříve nabízela spíše ženské práce. Proto jsem chtěla, aby u nás byla nějaká činnost pro muže, do které je nutné vložit trochu fyzické síly,“ vysvětlila autorka projektu.

Důkazem, že dílna klientům pomáhá je třiadvacetiletý Michal. Když do dílny poprvé přišel, mysleli si pracovnice dílny, že se s ním těžko domluví, protože byl bojácný a neprojevoval žádné emoce. „Po otevření dřevařské dílny se z Michala stal nový člověk. Práce ho dovedla k tomu, že překonal řadu překážek,“ domnívá se pracovnice. Těmi hlavními byl strach z nových věcí a projevení svého názoru. Při práci začal více usmívat a naplno projevil svůj talent, kterým je jednoznačně i pečlivost. Pro některé klienty může být právě práce formou terapie a osobního rozvoje.

Na zařízení dřevařské dílny se na Kabelkovém veletrhu vybralo 46 097 korun. Částka byla sice o tři tisíce nižší než vloni, přesto stačila zaměstnancům neziskové organizace Naděje, aby z ní nakoupili nástroje na výrobu ze dřeva a vybavili dílnu novým nábytkem. (mvh)

27. 9.  (14:00–18:00)
Uherské Hradiště
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT