více >>

Peckafilm: Jurský svět na Slovácku očima dětí ve Hvězdě

Akce již skončila

Jubilejního 10. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště, se zúčastilo celkem 28 týmů ze 7 škol. Děti měly podle příběhu nazvaného "Dvě minuty v Jurském světě" co nejlépe ztvárnit podobu Slovácka během druhohorní Jury formou obrázků, panoramat, prostorových objektů, krátkých videí nebo animací. Na vyhlášení v pátek  11. 1. v 16:30 v sále kina Hvězda bude na velkém plátně promítnuto všech 113 zaslaných prací. Týmy budou oceněny sadou výtvarných potřeb, jednotlivci získají speciální medaile a sadu volňásků do kina Hvězda . Zváni jsou soutěžící, pedagogové, kamarádi, rodiče, ale i všichni příznivci výtvarna, filmu a fantazie. Vstup na akci, která začíná v 16.30 hodin, je zcela zdarma.


Vítězem veřejného internetového hlasování se stal  tým 5. třídy ZŠ Jalubí se svým vskutku obřím vyobrazením druhohor, a tak získává pro žáky celé školy školní projekci zdarma. V kategorii film získává akční kameru - Jana Mašíčková ZUŠ Uh. Hradiště, pobočka Kunovice za svůj animovaný abstraktní výtvor.


1. místo v kategorii výtvarných prací jednotlivců si podle hlasování odborné poroty (MgA. Alžběta Medlová, Jana Miklášová, Jaromír Orel) zaslouží za svůj akční výkres Kateřina Siláková (ZŠ T. G. Masaryka, Uh. Hradiště - Mařatice - 2. A), 2. místo Daniel Kuča (ZŠ Mařatice - 5. A) a jeho prostorový obraz a 3. místo Anna Zubrová (ZŠ Mařatice - 3. A) se svým promyšleným dílkem.


Jako nejlepší týmovou výtvarnou práci vybrala odborná porota tým ve složení Patrik Hanačík, Jakub Hlavička, Michael Kuča a Matyáš Pudelka (ZŠ Mařatice - 4. A) za parádní prostorovou figuru dinosaura, 2. místo získává technicky zdařilá kolektivní práce žáků 1. stupně ZUŠ Uh. Hradiště, pobočka Kunovice (6-11 let) a 3. místo nápaditý velkoformátový výkres žáků 2. třídy ZŠ Šumice. Z prací 2. stupně se odborná porota rozhodla ocenit obrázkovou sérii sedmáků 2. týmu ZŠ Komenského II, Zlín ve složení Elena Grácová, Hana Horáková, Eliška Březáková a Denisa Lakomá.

11. 1.  (16:30–18:00)
Uherské Hradiště, Uherské Hradiště
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ