více >>

Mysteriózní příběh Anička z Kopaníc zahrají v Muzeu J. A. Komenského

Akce již skončila

Uherský Brod - Neobyčejný folklorní pořad připravilo pro své návštěvníky Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě. Z autorského počinu jeho pracovníka a vedoucího folklorních souborů na Březové, Roberta Provodovského, vzniklo scénické vyprávění inspirované skutečností, zarámované lidovými zpěvy koled. Představení Anička z Kopaníc se opírá o zápis a svědecké vyprávění obyvatel příhraniční obce Březová. „V tomto jednom z nejodlehlejších koutů naší vlasti se odehrál příběh s mystickými prvky, o nichž rodilí svědci tvrdí, že byly reálné a že došlo k jinak nevysvětlitelným úkazům. O co přesně šlo, napoví až scénické zpracování vyprávění, které bychom s odstupem času mohli pojmenovat jako lidovou pověst,“ informoval Aleš Kapsa z Muzea J. A. Komenského.

Autorem scénáře tohoto původně ústně tradovaného vyprávění je vedoucí folklorních souborů, místní rodák a znalec poměrů, muzejní pracovník, fotograf a videodokumentátor. „Do vystoupení zapojil řadu souborů, účinkujících a muzikantů, herců i techniky, kterou měl k dispozici přímo na Březové a v jejím okolí. Chtěl tak zcela originálním způsobem přiblížit kouzlo Vánoc, které nás vždy dokáže překvapit,“ dodal Aleš Kapsa.

Představení se bude konat v barokním sloupovém sále Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě v sobotu 16. prosince od 16 hodin.

16. 12.  (16:00–18:00)
Uherský Brod
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ