více >>

Motokros se vrátí do Kudlovic

Akce již skončila

Kudlovice – Nejprve Židův žleb a posléze trať u Kudlovické doliny byly v povědomí nejen jezdců, ale i příznivců motokrosu velkým pojmem. Po dlouhých letech se motokros do obce vrátí, i když tentokrát bez vůně benzínu. Na setkání jezdců, mechaniků i pořadatelů se bude v sobotu 17. února vzpomínat na úspěšnou éru terénních závodů sedmdesátých a osmdesátých let.

„Kudlovice bývaly baštou motokrosu. Mistr řídítek Josef Zapletal s přáteli vybudoval silný klub, z něhož pak vzešli jezdci jako Karel Holásek a Drahoš Kotlaba, kteří se účastnili i mistrovství republiky. Základy zde dostali i Valný, Lux, Málek a další,“ říká jeden z pamětníků František Tureček.

Že v Kudlovicích byla i mimořádná pořadatelská kvalita, podle něj dokazuje pořádání závodů nejvyšší úrovně – mistrovství republiky přeboru RH i přeboru Československé armády. Odtud si vítězné vavříny odváželi nejen domácí borci Zapletal, Holásek a Kotlaba, ale i Falta, Toman, Velký, Strnad, Komárek, Hameršmíd, či Kulich.

Pokud jste příznivci motokrosu, určitě byste v sobotu 17. února ve 14 hodin neměli chybět v Kudlovicích ve staré hospodě, kde se setkání uskuteční. (ms)

17. 2.  (14:00–18:00)
Kudlovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ