Lav Lav + Billow 
KDY: 26. června v 19.30 hodin 
KDE: Městská kina, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 70 korun 

První letošní dvojkoncert v atriu kina Hvězda si můžete užít atriu kina Hvězda vystoupí Lav Lav a Billow. Hudba Lav-Lav je postavená především na souhře dvojhlasů a českých textech, stylově se dá označit jako akustický rock.
Billow vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon. Billow odehráli asi 60 koncertů, zahráli na Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu nebo před post-punkovou kapelou Motorama, vystoupili i v Německu, Rakousku a na Slovensku.

Aftercovid Blues – Autorské čtení 
KDY: 26. června v 19 hodin 
KDE: Cafe Portal, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Autorského čtení s podtitulem aftercovid blues bude večerní seancí básníků, básnířek ze Slovácka, Hradiště a okolí a bude z části reflektovat i izolovaně pulzující život posledních měsíců. Můžeme se těšit na nadanou Johanku Kovářovou, hradištskou múzu Sáru Pospíšilovou, talentovaného básníka a žurnalistu Jana Jindřicha Karáska, mladého poetu Davida Mišťúrika, Jakuba Vrágu s jeho poezií inspirovanou životem, hradištského rodáka a slamera Viktora Hanačíka.

Prožitkový tanec 
KDY: pátek 26. června od 20 hodin 
KDE: Namaste Yoga studio, Uherský Brod 
ZA KOLIK: 160 korun 

Najdi si svůj prostor po tanec, pro vědomý pohyb. Je otevřený. Vejdi a ponoř se do zvuků hudby, nech se nést řekou tónů až k sobě. Z hlavy do těla a dál.

Víkend památkových domků 
KDY: sobota 27. a neděle 28. června od 9 do 17 hodin 
KDE: Slovácko 
ZA KOLIK: zdarma 

I letos bude během jednoho víkendu možné navštívit památkové domky a malá muzea na Slovácku. Objekty, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné, otevřou svá vrátka tentokrát poslední červnový víkend.
Přijďte zavzpomínat, jak to vypadalo doma u vašich babiček, prababiček. Seznamte se s lidovou architekturou Slovácka, s životem našich předků, který plynul v souladu s přírodou a ročními obdobími. Během návštěv domků a muzeí zahlédnete historické kroje, vybavení domácnosti, knihy, obrazy a duchovní předměty. Zhlédnete expozice řemesel, hospodářství, odívání a další poklady lidové historie Slovácka.

Večer s cimbálovkou Pajtáš 
KDY: sobota 27. od 18 hodin 
KDE: Nová lucerna, Bojkovice 
ZA KOLIK: 100 korun 

Posezení s cimbálovou muzikou Pajtáš v bojkovické kavárně Nová lucerna je připraveno pro všechny příznivce, hudby, tance, dobré zábavy a vína.

Pokáč a Platonic 
KDY: sobota 27. června od 19 hodin 
KDE: Střelnice, Uherský Ostroh 
ZA KOLIK: od 180 do 350 korun 


Pokáč je český písničkář a textař hrající na kytaru a ukulele, vlastním jménem Jan Pokorný. Patří mezi první české interprety propagující svou hudební tvorbu na portálu YouTube. V jeho písních se často nachází ironie, sarkasmus a nadsázka. Ve svých textech často zpracovává témata běžného života. Po Pokáčovi bude následovat koncert skupiny Platonic, která hraje pop-rock s moderním hávem a pozitivním energickým pojetím. Na koncertech se prezentují vlastními českými písněmi. Tato čtyřčlenná skupina rozhodně stojí za to!