Hvězdný piknik – společně pro vodu 
KDY: v pátek 18. září od 15 hodin 
KDE: park u kina Hvězda, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Přijďte strávit příjemné odpoledne plné her i poznání do parku u kina Hvězda. Máme pro vás připraveny zábavné úkoly (s odměnami), které budou mít jednotné téma - vodu a její záchranu. Dozvíte se tak, jak s vodou šetrněji zacházet a třeba také to, jak ji v krajině umíme zadržovat. Počasí bude určitě na jedničku a proto si s sebou vezměte i piknikové deky či různé venkovní hry.
O zábavu se postará moderátorka celého odpoledne Bára Dojčár Majíčková společně s našimi děvčaty ze Street Dance, která si pro vás připravila vystoupení s překvapením.

A na co můžete ještě těšit? Na jízdu na ponících, dílny Malovásku, živou hudbu a mnoho dalšího.

Bylinková škola: Příčinná reflexologie 
KDY: v sobotu 19. září od 9 hodin 
KDE: Avalon, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 700 korun 

Bylinkovými semináři provede místní léčitel, bylinkář, velmi moudrý, života znalý, žák Jiřího Janči - pan Stanislav Zábojník. V Uherském Hradišti působí jako reflexolog již hezkou řádku let. Za svou mnohaletou praxi nasbíral cenné zkušenosti v oblasti bylinkářství, léčení a v reflexologii

Cesta ohně 
KDY: v pátek 18. září od 17 hodin 
KDE: Panský Dvůr, Uherský Brod 
ZA KOLIK: 20 korun 

Nenechte si ujít výstavu tvorby rodiny Koláčkových, která zahájí slavnostní vernisáží v pátek od 17 hodin. K vidění budou především kované a keramické objekty, nožířské umění a fotografie.

Kunovjan: Generace 
KDY: sobota 19. září od 19 hodin
KDE: Klub kultury, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 180 korun 

Výroční pořad k 50.výročí založení souboru Kunovjan si mohou užít nejen skalní fanoušci v sobotu 19. září od 19 hodin v hradišťském Klubu kultury. Milovníkům folkloru, dobré hudby, písní a tanců se tak naskytne jedinečná příležitost vidět na jevišti členy, kteří soubor zakládali, potom jejich nástupce a jejich nástupce a v neposlední řadě také současnou složku

Popelka 
KDY: neděle 20. září od 15 hodin 
KDE: Loutkové divadlo, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Kdo by neznal klasickou pohádku o Popelce. Přijďte se podívat na kus, který pro děti i dospělé zahraje Loutkové divadlo v Uherském Hradišti

Coffee Walk: Holy Land Velehrad 
KDY: neděle 20. září od 16 hodin 
KDE: Turistické centrum, Velehrad 
ZA KOLIK: vstup zdarma 

Mladý podnikatel Hung Ngô se narodil na venkově ve Vietnamu, kde strávil své dětství až do svých třinácti let. Poté měl možnost se odstěhovat s rodiči do České republiky za lepším životem.
Jeho život nebyla procházka růžovým sadem. Musel se krůček po krůčku seznamovat s novou kulturou, která mu byla zcela vzdálená.

„Coffee Walk“ byl inspirován výletem Hung Ngô, který uskutečnil, aby našel inspiraci pro jeho tradiční restauraci Ngô v Praze. Jeho hlavním cílem bylo poznat blíže vietnamskou kulturu a najít ten správný druh zrnka kávy, který by se na vašem jazýčku rozplýval.
Procestoval s batohem na zádech celý Vietnam, ze severu až na jih, aby našel to pravé ořechové.