Večer Radia 1: Strýček Míša 
KDY: pátek 7. srpna od 23.30 hodin 
KDE: Klub Mír, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK:  50 korun

Neúnavný konferenciér pondělních večerů na Radiu 1. Znáte ho z pořadu Ešus, který se věnuje cestování a jídlu (nebo snad jídlu a cestování?). Nelze vynechat soutěžní čtení knížek (Čtení se strýčkem Míšou) a ryze eklektickou show s názvem Hudba za dobrou práci. Bude se tančit, to je jediná jistota.
Parties jsou přístupné pouze zdarma pro akreditované návštěvníky. Nově je v prodeji za 50 korun akreditace Off program umožňující vstup.

Iva Bittová a Čikori 
KDY: sobota 8. července od 20.30 hodin 
KDE: Kolejní nádvoří, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 390 korun 

Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény se spojila s akustickým uskupením Čikori. Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je originální královnou české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry a úspěšně se prosazuje i na mezinárodní scéně.

Veligrad 2020 - Boj o hradiště 
KDY: sobota 8. srpna od 11 do 17.30 hodin a neděle 9. srpna od 10 do 15.30 hodin 
KDE: Archeoskanzen Modrá 
ZA KOLIK: dospělí 150 korun, děti 100 korun

Nejen milovníci dávných věků si užijí 15. ročník historického festivalu. Součástí programu budou přednášky, sokolnická vystoupení, bitvy, historický hudby či boje na koních

Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky 
KDY: sobota 8. července od 21 hodin 
KDE: Literární stan Letní filmové školy, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma s akreditací Off Program LFŠ 

Hudební projev a repertoár kapely vychází především z tradice hudební kultury Horňácka a navazuje na ni v co možná nejpravdivější podobě. Mimo tradičních folklorních a folkloristických příležitostí se muzika účastní nejrůznějších hudebních projektů.

DJs Ghándí, Redcliff & Spord 
KDY: sobota 8. července od 23.30 hodin 
KDE: Klub Mír, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Sobotní noc bude patřit djům z pražského uskupení Spiritual Sound System, známého především díky kultovním parties Acidelika a stejnojmennému pořadu na Rádiu 1. Nejen z vinylů zahrají djs Ghándí, Redcliff a Spord.
Parties jsou přístupné pouze zdarma pro akreditované návštěvníky. Nově je v prodeji za 50 korun akreditace Off program LFŠ umožňující vstup.

Golden Spine 
KDY: neděle 9. srpna od 20 hodin 
KDE: kopule Hvězdy, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 150 korun 

Projekt jogínky a hudebnice Andrey Knotkové Golden Spine je inspirovaný jejími návštěvami Indie. Vznikl zhudebněním védských manter, na němž se podílel i její partner, lídr kapely Please the Trees Václav Havelka. Výsledkem je hudba směřující ke koncentraci a propojení, hudba, která zve lidi dohromady a upevňuje víru, že svět je dobré místo.

Cimbálová muzika Vinár 
KDY: neděle 9. července od 21 hodin 
KDE: Literární stan Letní filmové školy, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma s akreditací Off Program LFŠ 

Cimbálová muzika Vinár vznikla na počátku tohoto milénia převážně z bývalých členů cimbálové muziky folklórního souboru Vlčnovjan. Při besedách u cimbálu se nechávají inspirovat okamžitou náladou publika a přáním svých posluchačů.

Karel Cudlín: Izrael 
KDY: neděle 9. srpna od 15 do 16 hodin 
KDE: Slovácké muzeum, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 60 korun 

Výstava fotografií předního českého fotodokumentaristy Karla Cudlína, držitele mnoha ocenění Czech Press Photo i dalších mezinárodních cen, je výběrem z autorova archivu, který zahrnuje tisíce negativů a digitálních snímků pořízených v Izraeli. Zachycuje proměny krajiny a společnosti od Sinaje po Golany za posledních více než dvacet let.