Gastro Brod festival 
KDY: v sobotu 5. září od 10 do 18 hodin 
KDE: louka u muzea, Uherský Brod 
ZA KOLIK: vstup zdarma 

Gastronomické delikatesy, špičková kuchyně a bohatý kulturní program - to je Gastro Brod Festival. Louka za muzeem se zaplní stánky a food trucky s vybranými lahůdkami a zajímavými pokrmy. Těšit se můžete na netradiční delikatesy i zahraniční speciality.

K ochutnání bude široká škála zajímavých pokrmů. Vyzkoušet můžete masa různých druhů, panini, paellu, pastrami nebo třeba italskou original pastu, skvělé burgery v domácí bulce, speciality z udírny, valašské frgály, domácí moravský mega chleba s pomazánkou, maďarské pikantní i nepálivé čabajky, smažené brouky a housenky z Asie, originální egyptské pokrmy a sladkosti a spoustu dalších dobrot.

Gastro Brod Festival je prostě událost pro všechny, ať už jste zastánci klasické české kuchyně, nebo rádi zkoušíte něco nového

Cimbálová muzika v kavárně 
KDY: sobota 5. září od 14.30 hodin 
KDE: Jiné Café, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Přijďte si udělat hezké odpoledne do kavárny Jiné Café a poslechnout si Cimbal Music.

Derflanské hody 
KDY: sobota 5. od 15 hodin až neděle 6. září do 23.59 hodin 
KDE: Kulturní dům Sady , Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční Derflanské hody, pořádané v městské části Uherské Hradiště – Sady. K poslechu a tanci hrají CM Dolina a DH Blatnička. Těší se na Vás celá derflanská chasa.

Zapalování hodů 2021 
KDY: sobota 5. září od 17 hodin 
KDE: Turistické centrum, Velehrad 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Velehradské hody 2020 jsou zrušeny. Osud příštích hodů však nebude ponechán náhodě a raději je už s ročním předstihem pořádně zapálíme, ať, jak se říká, na tuty jsou! Proto přijďte na besedu u cimbálu, která se bude konat ve venkovních prostorách Turistického centra. Ve stejném termínu jako hody neboli v sobotu 5. září. Můžete se těšit na pestrý program, ukázky vázání turčáků, prezentaci místních vinařů a cimbálovou muziku Sudovjan.

André Rieu: Magický Maastricht 
KDY: neděle 6. září od 18 hodin 
KDE: kino Hvězda, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: 190 korun 

Žádné léto nemůže jen tak skončit bez okouzlujících valčíků André Rieu a jedinečného orchestru Johanna Strausse! V kině Hvězda si můžete vychutnat obojí
André Rieu oslavuje 15 let slavných koncertů ve svém rodném městě. Král valčíků vybral svá nejúžasnější představení a emocionální písně, aby přenesl radostnou atmosféru svých ikonických koncertů pod širým nebem v Maastrichtu ve zcela novém programu nazvaném Magický Maastrich přímo na plátna kin. 

Hradišťský jednosvětový blešák 
KDY: neděle 6. září od 14 hodin 
KDE: Koruna, Uherské Hradiště 
ZA KOLIK: zdarma 

Další blešák je tu! Opět se uskuteční na oblíbené Koruně a můžete se těšit na letáčky s programem a doprovodnými akcemi k Jednomu světu, který se uskuteční v Uherském Hradišti v náhradním termínu ve dnech od 21. do 25. září