více >>

Rochus pod hvězdami se svatojánským čarováním

Akce již skončila

Uherské Hradiště – Rochus pod hvězdami bude v pátek 14. června od 18 do 23 hodin jednou z akcí, která celorepublikový Festival muzejních nocí, jež zajišťuje Asociace muzeí a galerií České republiky, ukončí. Akce je skvělou příležitostí, jak přilákat do skanzenu Rochus v netradiční čas více návštěvníků z řad dětí i dospělých a představit jim zábavnou a poutavou formou venkovní hry typické pro 20. století. Například skákání gumy či chůzi na chůdách. Muzicírovat bude ženská cimbálovka Ženičky a návštěvníci se můžou těšit na zážitkový košt vína poslepu pod hvězdami s Vinařstvím Medek.

„Pro milovníky letního tajemna bude určitě zážitkem návštěva svíčkami osvětlené kaple sv. Rocha, zaujme také povídání o léčivých bylinkách i o svatojánském čarování. Ve venkovní peci se bude připravovat noční výpal zakuřované keramiky. Na objevování noční přírody doporučujeme vzít si s sebou čelovku,“ přibližuje jen několik aktivit muzejní noci programová pracovnice Petra Pavelčíková.

Pokud nestihnete navštívit muzejní noc, nenechejte si ujít prohlídku v sobotu a v neděli (15. a 16. června). Sekáči se mohou zapojit do kosení trávy a sušení sena, ochutnat můžete dobroty, které připraví šikovné kuchařky, ale poznáte činnosti typické pro region Slovácka v době I. republiky.

(zs)

14. 6.  (18:00–23:00)
Uherské Hradiště
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE