Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem

CYKLOTRASA: Ze Zlína do Lešné

Velký zlínský okruh je krásná trasa, i když náročnější. Její délka je 62 kilometrů. Na tomto okruhu však projedete velkou část zlínského okolí, které v sobě ukrývá spoustu zajímavých míst. Trasa vás povede kolem historických památek i nádhernou přírodou v okolí Zlína. Zlín je město s krásnou architekturou charakteristickou funkcionalistickými prvky. Za návštěvu stojí určitě Baťův mrakodrap, který nechal postavit sám Jan Antonín Baťa v letech 1936 – 1938.
Na této cyklostezce se však nevyhnete stoupání, kterým trasa začíná. Stezka vás povede až na rozcestí Pod Tlustou horou kolem Lesního hřbitova, dále přes Kudlov a kolem přírodního parku Želechovické paseky k rozcestí Pindula. Zde můžete navštívit restauraci a penzion Na Pinduli, kde můžete posedět na krásné velké zahrádce, která patří k restauraci. Je vybavena dřevěnými stoly a lavicemi. Pokud si budete chtít prostředí užít ještě o trochu déle, můžete se zde i ubytovat.
Trasa dále vede Pod Slavický kopec, odkud se vydáte do Vizovic. Ve městě Vizovice stojí zámek z 18. stolení, v němž se pořádá po celý rok  mnoho akcí. Můžete si tak naplánovat cestu kolem v den, kdy se pořádá jedna z nich. Jedná se například o koncerty, piknikový či herní den v parku u zámku.
Dále budete projíždět Dešnou a Všeminu, kde můžete zajet k vodní nádrži Všemina. Okolí této nádrže nabízí zábavu pro celou rodinu. Jedná se o oblíbené místo ke koupání s travnatými plážemi. V areálu můžete navštívit také lanové centrum či tenisové kurty. Stezka vede přes Slušovice a Štípu zpět do Zlína.
Ve Zlíně můžete navštívit také vyhlášenou Zoo Lešná, která vám nabídne společnost exotických zvířat, kvalitního občerstvení a mnoha atrakcí pro děti. Ve zlínské zoo stojí také zámek Lešná, který pořádá pravidelné prohlídky pro veřejnost.

SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ