VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vánoce na Slovácku, 2013

Vánoční kulturní akce, vánoční trhy, zpívání a koledování

Hradišťan a jeho hosty v bazilice ocenili posluchači potleskem ve stoje

Velehrad – Ovace a potlesk vstoje…Tohle bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě zažila naposledy na den přesně před rokem. Při třiadvacátém ročníku Štěpánského koncertu s Hradišťanem Jiřího Pavlici a jeho hosty. Totéž se ve velehradském chrámu zopakovalo vpodvečer druhého svátku vánočního.

Buchlovickým dětem se zdál vánoční sen

Buchlovice – Stalo se už dlouholetou tradicí, že členové Folklorního studia Buchlovice každoročně v období Vánoc vystupují v Buchlovicích i na jiných místech regionu s tématickým programem.

Ke Štěpánovi na hradě vydali speciální známky

Buchlovice – Strávit část druhého svátku vánočního v historickém prostředí umožnila také letos stovkám lidí správa hradu Buchlova se sdružením HB Collegium. Posedmé tady uspořádala hojně navštěvovanou akci Na Štěpána otevřená brána.

Na vánočním koncertě v Bánově se lidé dověděli, kdo složil první koledu

Bánov – Jak slavili Boží hod naši předkové a kdo jako první složil koledu, se mohli dovědět všichni ti, kdo 25. prosince zavítali do kostela sv. Martina v Bánově. Konal se tam tradiční vánoční koncert.

Modrá: Ježíšek se v jesličkách ohlásil pláčem

Modrá – Na Boží hod vánoční se sešly na prostranství pod sto osm let starou kapličkou Panny Marie Hostýnské v Modré na dvě stovky občanů z obce i okolních vesnic. Lidé už po čtyřiadvacáté zatoužili vidět živý betlém a příběh o narození Spasitele. Ten se ale odvíjel spíše ve znamení jara než Vánoc.

AKTUALIZOVÁNO

Vánoční koncert Od srdce zaplnil kostel sv. Františka Xaverského

Uherské Hradiště – Tóny vánočního charitativního koncertu Od srdce rozezněly na Boží hod kostel sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Příznivci Cimbálové muziky Stanislava Gabriela a Hradišťánku zaplnili svatostánek do posledního místečka, mnozí stáli celý koncert v uličkách.

Výstava Půjdem spolu do Betléma představuje i betlém z roku 1840

Uherský Brod – Celkem sedmdesát devět unikátních betlémů je k vidění až do 19. ledna 2014 v rámci výstavy „Půjdem spolu do Betléma" v Galerii Panský dům v Uherském Brodě, která představuje známé biblické téma v zajímavém rozsahu.

OBRAZEM: Půlnoční na Velehradě rozezněla Valašská mše jitřní

Velehrad – V rytmu Valašské mše jitřní od Václava Mýtného, se nesla štědrovečerní půlnoční bohoslužba ve velehradské bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Skauti potěšili občany plamínkem z Betléma

Tupesy – Roznášení betlémského světla po domech se na Slovácku stalo skautskou tradicí. Už po osmnácté jej v předvečer Štědrého dne roznášeli skauti v Tupesích.

K Vánocům a do nového roku přejí čtenářům regionálního Deníku

Zlínský kraj - Celý rok jejich jména vídáte na stránkách regionálního Deníku v souvislosti s nehodami, vyšetřováním, soudy, kriminálními kauzami, trestnými činy, záchrannými akcemi. Dnes nejen, že máte možnost vidět i jejich tváře, ale den před Štědrým dnem vám, čtenářům Deníku, přinášejí poselství a přání k Vánocům a do nového roku…

Štědrovečerní večeře podle našich babiček a prababiček

Slovácko - Důležitou součástí štědrovečerní večeře byly oplatky s medem, které si sedící vyměňovali mezi sebou, aby byli všichni v příštím roce pospolu. Základem byla pak zasmažená nudlová nebo houbová polévka. Někde se jedla i zelná s fazolemi a houbami.

Betlém v Dolním Němčí otevřelo Andělské zvonění

Dolní Němčí – Stovky lidí v kostele sv. Filipa a Jakuba v Dolním Němčí byly po štědrodenním poledni svědky tradičního pořadu Otvírání Betléma. Jeho hlavními aktérkami se staly členky pěveckého chrámového sboru Schola Nekonečno.

Vánoční vyprávění s Josefem Zimovčákem

Region /ROZHOVOR/ - Řadí se mezi nejlepší sportovce České republiky a kromě toho patří mezi známé osobnosti v celosvětovém měřítku. Jeho životní příběh je spjat 
s vysokým kolem. Devítinásobný mistr světa je již legendou a proslavil naši Českou republiku na třech kontinentech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT