VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Kulturní, společenské a prodejní akce ve vánočním čase

Pod kapličkou na Modré koledovali Ježíškovi

Modrá – Komponovaným pořadem K Ježíškovi do Betléma spěchejme, vstoupily Vánoce do Modré krokem pohodovým a šťastným. Stalo se tak v podvečer Hodu božího vánočního.

Hradišťan s hosty vyprodal velehradskou baziliku

Velehrad – Beznadějně vyprodaná velehradská bazilika si včera užívala tradiční štěpánský koncert Hradišťanu a jeho hostů. Se známou multižánrovou kapelou tentokrát vystoupili houslový virtuos Bohuslav Matoušek a herec Josef Somr, který četl biblické příběhy a recitoval.

V kostelech koledovali i buchlovičtí folkloristé

Buchlovice – Svůj vánoční program veřejnosti už tradičně představují muzikanti, zpěváci a tanečníci Folklorního studia Buchlovice. Své koledování v kostelech tentokrát nazvali Nad Betlémem jasná hvězda, pořad na Boží hod vánoční představili v chrámu sv. Panny Marie ve Spytihněvi a chrámu sv. Martina v Buchlovicích.

Na Vánoce se vloupali do dvou obchodů, jinak byl klid

Slovácko – Americkými vánočními zvyky se zřejmě inspirovali zloději, kteří se v noci z neděle na Štědrý den vloupali do supermarketu Lidl ve Starém Městě. Jenže zatímco Santa Claus skáče ze střechy do komína, aby dárečky naděloval, neznámí pachatelé se naopak vydali krást.

Výletníkům ve stodole vyhrávali Burčáci

Uherské Hradiště – Příjemnou procházku na Rochus ve středu po obědě absolvovaly desítky lidí z Hradiště a jeho okolí. V dřevěné stodole budoucího muzea v přírodě se konal premiérový ročník Štěpánského koledování ve stodole.

Tři králové přijeli na štěpánský Buchlov na koních

Buchlov – Už tradičně otevřel na Štěpána své zamrzlé brány hrad Buchlov. Zástupy návštěvníků uvnitř čekaly ukázky práce řemeslníků, zabijačkové speciality i čaj z buchlovské lípy neviny podávaný z polní kuchyně.

Předvánoční zpívání uspořádali na mnoha místech Slovácka

Slovácko – Do vánočního času vplouvaly vesnice a města na Uherskohradišťsku s předstihem. Obecní úřady mnohde pro své obyvatele uspořádaly hudební představení, rozsvěcování stromů a besídky.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: V kostele se spojily muziky. Zněly jako cimbálová filharmonie

Uherské Hradiště – Spojení dvou oblíbených slováckých cimbálových muzik hned dvakrát za jediné odpoledne zcela zaplnilo uherskohradišťský kostel svatého Františka Xaverského. Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, která ve svatostánku na Boží hod hraje už tradičně, tentokráte přizvala kamarády z Harafice.

Velehrad: od cesty na půlnoční odradilo řadu věřících náledí i mlha

Velehrad – Hustá mlha a namrzlé silnice odradily řadu poutníků od návštěvy štědrovečerní půlnoční mše v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje ve Velehradě. Zhruba tisíc věřících, kteří se tam přece jen v pondělí v noci rozhodli vyrazit, však nelitovalo.

Předvánoční zpívání Tupesany potěšilo

Tupesy – Vánoční melodie ovládly před Štědrým dnem Muzeum tupeské keramiky. O pěveckou nadílku se postarala drobotina z tupeské mateřinky, žáci základní školy, dětský foklorní soubor Čutora, ženský pěvecký sbor Tupeské parádnice, mužský sbor Tupešané a místní Slovácký krúžek.

Starostové Tupes a Modré roznášeli betlémské světlo

Modrá, Tupesy – Roznášení betlémského světla po domech se stalo na Slovácku skautskou tradicí. Zatímco už po čtyřiadvacáté si mohli plamínkem, který byl zažehnutý v chrámu Narození Páně v Betlémě, prozářit své domy občané Modré, v Tupesích to bylo pošestnácté.

AKTUALIZUJEME

Harafica a herci plnili přání sobě, divákům i nemocným dětem

Uherské Hradiště – Už potřetí se na prknech Slováckého divadla potkali jeho herci s muzikanty z cimbálovky Harafica. Pojí je nejen dlouhodobé přátelství, ale taky chuť udělat pro sebe i své fanoušky něco výjimečného. I tentokrát se jejich záměr povedl na výbornou.

Vánoční zvyky na Kopanicích: dvanáctero jídel podle apoštolů

Uherský Brod - Vánoce zlidověly a jejich přísně náboženské pojetí je již dávnou minulostí. Celý náš život se změnil. Dnes žijeme zbrkle v samém spěchu, stále se za něčím ženeme, nezbývá nám ani čas, abychom se na chvilku zastavili a pokochali se krásami tohoto civilizací nedotčeného koutu naší země, který se nám postupně vylidňuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT