VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Uherskobrodský dopravní terminál

AKTUALIZOVÁNO

Dopravní terminál v Uherském Brodě byl slavnostně otevřen

Uherský Brod /FOTO, VIDEO/ - Zástupci města, ministerstva financí, ministerstva životního prostředí, oblastní ředitel Správy železniční dopravní cesty a představitelé za švýcarskou stranu se sešli 1. dubna v Uherském Brodě při příležitosti slavnostního otevření nového dopravního terminálu.

AKTUALIZOVÁNO

Dopravní terminál začne dnes oficiálně sloužit. Obě etapy stavby trvaly 6 let

Uherský Brod – Bezmála šest let po zpřístupnění monumentální přechodové lávky pro chodce přes železniční trať, tedy po dokončení první etapy projektu, oficiálně zahajuje 1. dubna svůj provoz dopravní terminál v Uherském Brodě. Nejen obyvatelé Komenského města si tak mohou užívat novinek při svém cestování, které jim tento moderní dopravní uzel přinese.

Končící autobusové nádraží v Uherském Brodě koupily Slovácké strojírny

Uherský Brod – Po třiceti letech provozu přestane ze soboty 27. na neděli 28. února s definitivní platností fungovat autobusové nádraží u České zbrojovky v Uherském Brodě. Sobota 27. února tak bude posledním dnem, kdy tam nastoupí a vystoupí pasažéři do některé z autobusových souprav. V následujícím měsíci se pak tato rozsáhlá plocha stane, zapsáním do katastru nemovitostí, s definitivní platností majetkem akciové společnosti Slovácké strojírny. Deník o tom informoval generální ředitel ČSAD Uherské Hradiště Radislav Kusák.

Stavební práce na dopravním uzlu v uherském Brodě finišují

Uherský Brod – Horečný pracovní shon lze i v posledních dnech končícího roku zaregistrovat v přilehlém okolí vlakového nádraží v Uherském Brodě. Dělníci pracují na finální podobě prostranství před ní a pokládají kostky žulové dlažby. Výstavba tamního dopravního terminálu má sice zpoždění, všechny aktivity by však podle uherskobrodské radnice měly být hotové nejpozději v únoru.

Dopravní terminál v Brodě stále není v provozu, slibují jeho brzké dokončení

Uherský Brod – Nový dopravní terminál, který má v Uherském Brodě propojit vlakovou a autobusovou dopravu měl být podle původních plánů dokončen letos v říjnu. Stále tomu tak ale není a některé autobusové spoje tam zastavují jen v rámci zkušebního provozu. Zpoždění proti očekávanému datu zprovoznění je zapříčiněné nedokončenou rekonstrukcí výpravní budovy na vlakovém nádraží.

Dokončení dopravního terminálu v tomto roce zatím nic nebrání

Uherský Brod – Teplé počasí nahrává včasnému dokončení dopravního terminálu v Uherském Brodě. Většina pozemních prací je hotova, stejně jako asfaltobetonové povrchy a část terminálu. Obyvatelé města už se těší, až bude tento důležitý spojovací uzel hotový.

AKTUALIZOVÁNO

Zpoždění. Terminál v Brodě bude hotov až na konci roku

Uherský Brod - Minimálně o dva měsíce déle mají trvat práce na dopravním terminálu v Uherském Brodě. Okolí tamního vlakového nádraží měli dělníci původně opustit do konce října, s komplikacemi se však obyvatelé i návštěvníci města budou potýkat až do konce roku. Kdo za to může, to však není zcela jasné. Společnost Hochtief a České dráhy (ČD) házejí vinu za zdržení jeden na druhého.

Vstup zakázán: prostor před nádražním v Uherském Brodě se uzavřel

Uherský Brod – Obcházení ze stran skrz mřížové koridory. Tak vypadá aktuální situace u budovy železniční stanice v Uherském Brodě, kam se přesunuly práce na dopravním terminálu. Stejně jako přední vchod do nádražní budovy, kam lidé mohou vcházet pouze ze strany od kolejiště, se obyvatelům uzavřel přechod a dolní část velkých schodů.

Dopravní terminál začíná sloužit: staré zastávky v sobotu nahradí 12 nových

Uherský Brod – Dvanáct zbrusu nových autobusových zastávek nahradí v sobotu 18. července v Uherském Brodě jejich zastaralé předchůdce nacházející se před budovou železniční stanice.

ČSAD stále hledá kupce plochy autobusového nádraží v Uherském Brodě

Uherský Brod – Stále nejistý je osud současného autobusového nádraží v Uherském Brodě. Jeho zánik dokoná nově vzniklý dopravní terminál, který má od října tohoto roku sjednotit vlakovou, autobusovou i automobilovou dopravu ve městě. Přesun klíčového autobusového uzlu o více než půl kilometru dál od vstupní brány tamní České zbrojovky (ČZ) proto vadí nejen Zbrojovákům, ale i některým lidem, kteří do města Komenského dojíždějí hromadnou dopravou.

Dopravní terminál v Brodě: dělníci budují nástupiště pro autobusy

Uherský Brod – Na výstavbě dopravního terminálu v Uherském Brodě pracují dělníci s plným nasazením i uprostřed ledna.

Nové nástupiště v Uherském Brodě je oficiálně dokončené

Uherský Brod – Nové moderní nástupiště, které je součástí dopravního terminálu v Uherském Brodě, už oficiálně slouží cestujícím. Po několikaměsíčním zkušebním provozu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) oznámila, že dokončila stavební práce v prostoru stanice.

Dopravní terminál v Uherském Brodě získává podobu, na nádraží se už tyčí pilíře

Uherský Brod – Řada pilířů, která již lemuje koleje u železniční stanice v Uherském Brodě a brzy bude podpírat ocelové zastřešení, jasně signalizuje, že se podoba nádraží v následujících měsících pořádně změní.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT