VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Slovácké slavnosti vína, 2016

AKTUALIZOVÁNO

Slavnosti vína v Uherském Hradišti 2016: přes sto pořadů a tisíce návštěvníků

Uherské Hradiště – Víno i burčák tekly proudem, městem korzovaly desetitisíce lidí. Teploty okolo třicítky a tisíce krojovaných. Druhý zářijový víkend patřil v Uherském Hradišti největšímu svátku folkloru v regionu, a to čtrnáctému ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek. Pořadatelé připravili na sto pořadů. „Poprvé jsme tu byli loni a musel jsem to vidět ještě jednou.

AKTUALIZOVÁNO

Vítězný snímek vyfotila Petra Kohoutková z Uherského Hradiště

Uherské Hradiště /SOUTĚŽ BYLA UKONČENA/ - Do šestého ročníku fotosoutěže O nejkrásnější fotografii ze Slováckých slavností vína a otevřených památek se zapojilo 35 soutěžících s celkovým počtem zaslaných a uveřejněných 91 fotografií.

Na slavnostech v Hradišti vyprodukovali tisíce pytlů odpadu

Uherské Hradiště – Deset dělníků starajících se o úklid veřejného prostranství, dvě vozidla průběžně svážející odpady, dva velkoobjemové kontejnery i tři a půl tisíce 110 litrových pytlů plných odpadků. I tak vypadal 14. ročník Slováckých slavností vína a otevření památek. Tedy alespoň z pohledu pracovníků úklidových služeb. Dočasně přeplněné koše na frekventovaných místech nakonec nezkazily dobrý dojem, o nějž se zasloužila firma HRATES. I díky její práci si tak letošní Slovácké slavnosti vína návštěvníci vesměs pochvalovali.

Na nádvoří Reduty se návštěvníci dověděli, co jsou to šlapuše nebo jojky

Uherské Hradiště – Krojům a především jejich součásti – botám byl věnovaný pořad na nádvoří Reduty po poledni v rámci nedělního programu Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. V úvodu etnografka Ludmila Tarcalová promluvila o tom, kdo vlastně boty šil.

Prezentace mikroregionů: ochutnávala se vinná zmrzlina i žmolkovica

Uherské Hradiště - Osm mikroregionů se předvedlo prostřednictvím svých souborů a muzik a také pochutin na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek. Nepřijel pouze Uherský Brod. Na nové stanoviště si rychle zvyklo Východní Slovácko. Přestěhovali se z maličkého nádvoří někdejšího justičního paláce až na rozlehlé Mariánské náměstí v Uherském Hradišti.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Slavnosti vína 2016 v Uherském Hradišti. Podívejte se

Slovácko - Slavnosti vína 2016 v Uherském Hradišti. Moderovaná přehlídka součástí krojového vybavení, hraje CM Mladí Burčáci

Ve Vinohradské ulici koštovali rekordní počet vzorků na národní výstavě vín

Uherské Hradiště – Nedílnou součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek bylo i letos tradiční Putování Vinohradskou ulicí. Její bránu oživilo vinařské náměstí s ochutnávkou těch nejlepších vín od malých vinařů ze Slovácka. Otevřeny byly téměř všechny vinné sklepy, které uličku lemují. A v nich bylo živo až do brzkých ranních hodin.

Circus Problem roztancoval Masarykovo náměstí

Uherské Hradiště – Balkánské rytmy, které rozhýbali nejednoho návštěvníka Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, se ozývaly vpodvečer sobotního programu Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Na dvoře bývalé věznice sloužili mši smíření

Uherské Hradiště – Pět zástupců pěti různých církví odsloužilo mši smíření na dvoře bývalé věznice v Uherském Hradišti. Krátce po tom, co se uzavřela brána pro zájemce o prohlídku budovy, se opět otevřela, ale tentokrát pro věřící. Ekumenickou mši doprovodila Schola z Kunovic společně s houslemi a klavírem.

Východní Slovácko dominovalo Mariánskému náměstí v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – Z maličkého nádvoří někdejšího justičního paláce až na rozlehlé Mariánské náměstí v Uherském Hradišti se oproti loňsku přesunulo o letošních Slováckých slavnostech vína a otevřených památek stanoviště mikroregionu Východní Slovácko. Důvodem byla jak oprava střechy Střední umělecko průmyslové školy, kam nádvoří patří, tak i letošní neúčast uherskobrodských souborů, které jinak na hradišťském Mariánském náměstí vystupují.

Česnekové osúchy, žmolkovicu i vdolečky přivezly obce z pod Veké Javořiny

Uherské Hradiště – Nejen stoly plné pochutin typických pro vesnice z moravsko slovenského pomezí a tříhodinový doprovodný program folklorního ražení, ale také přívětivý stín před tropicky žhnoucím sluncem, nabízelo v sobotu 10. září po poledni nádvoří Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Program Dolního Poolšaví ukončili verbíři

Uherské Hradiště – Na zabijačku, královský guláš a verbuňk zaměřil svůj program mikroregion Dolní Poolšaví. V parku u obchodní akademie si mohli návštěvníci pochutnat na zabijačkových specialitách, nechybělo víno z Popovic nebo burčák.

V Redutě se koštovala zmrzlina z vína a dražil hrozen

Uherské Hradiště – Ochutnat jedinečnou zmrzlinu z vína mohli všichni, kdo se přišli podívat na program mikroregionu Ostrožsko – Veselsko v rámci Slováckých slavnostní vína o otevřených památek. V rohu nádvoří Reduty stál stánek se zmrzlinou z Merlotu, Rulandského šedého, André rosé, Svatovavřineckého a z burčáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT