VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Penkův dvůr v Hluku

Z Penkova statku v Hluku zůstane jen západní část, ostatní zbourají

Východní křídlo zbouráme. Tak se ve středu rozhodli zastupitelé v Hluku ohledně Penkova statku. Havarijní stav komplexu budov ve středu obce se řeší už několik let.

Část Penkova statku půjde k zemi

K zásadnímu posunu došlo v jednání o budoucnosti Penkova statku v Hluku. Poslední zastupitelstvo totiž rozhodlo, že část zboří.

Do zimy půjde dolů střecha a část štítů Penkova statku

Do zimy bude část Penkova statku v Hluku naproti kostela bez střechy a části štítů. Na doporučení statika muselo vedení města přistoupit k tomuto kroku i přes odpor některých obyvatel, kteří by chtěli usedlost zachovat a opravit.

Sýpka Penkova statku přijde o střechu. O zbytku se rozhodne na konci října

Plný emocí byl pondělní podvečer v Hluku. Zastupitelstvo tam rozhodovalo o tom, co udělá se stále více chátrajícími budovami Penkova statku.

Střecha sýpky se zhroutila. Co bude s Penkovým statkem v Hluku?

FOTOGALERIE / Zřícením části střechy na sýpce Penkova statku v Hluku se znovu rozproudily debaty, co s celou stavbou udělat. Město uspořádá v pondělí 2. října mimořádné zastupitelstvo, na kterém by se mělo rozhodnout, co se s touto částí Penkova statku do budoucna udělá. Podle starosty a statiků totiž ohrožuje bezpečnost lidí, kteří chodí okolo.

Hluk: Penkův statek by se měl začít opravovat v roce 2017

Hluk – Nekonečný příběh opravy či zbourání Penkova statku v Hluku snad spěje ke svému konci. Na posledním jednání rady města totiž zástupci schválili jeho opravu s tím, že by se v prostoru bývalé sýpky naproti kostela vybudovala městská knihovna, městské informační centrum a dům dětí. Jakkoliv dané prohlášení pro mnohé může znamenat konečný posun v rámci celé kauzy, není vše tak růžové, jak se na první pohled zdá.

Předvolební inventura Deníku: Osud Penkova statku bude mít v rukou nové vedení

Hluk - Penkův dvůr. Podle výsledků předvolební ankety Slováckého deníku nejpalčivější problém, který trápí obyvatele Hluku. Někdo je pro zbourání, jiný v něm vidí kulturní památku a ruku by zvedl pro jeho opravu. Statek z přelomu 17. a 18. století už dlouhá léta čeká na rozhřešení. Oprava i zbourání by však stály velké peníze.

Ze zbořeniště Penkova statku by měla být nemovitost

Hluk – O jistém posunu se dá mluvit v záležitosti Penkova statku v centru Hluku. Vedení města původně nechtělo areál opravovat kvůli havarijnímu stavu a vysokým investicím. Teď se zdá, že by k opravě dojít mohlo.

Penkův statek čeká na peníze

Hluk – Stále plno otazníků visí nad budoucím využitím chátrajícího Penkova statku v samotném srdci Hluku. Jedním z posledních nápadů je vytvořit z nádvoří usedlosti klidovou zónu.

Takto by jednou mohl vypadat Penkův statek v Hluku

Hluk – Nekonečný příběh. Tak by se dalo nazvat jednání hlucké radnice o Penkově statku nedaleko centra Hluku. Už dva roky tam totiž trvá přemýšlení nad tím, zda zchátralý objekt zbourat, nebo opravit.

Penkův statek kulturní památkou nebude

Hluk - Z Penkova statku v Hluku kulturní památka nebude. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury v uplynulých dnech. Co s objektem, který je ve velmi špatném stavu, by se mohlo rozhodnout v prosinci na zasedání zastupitelstva.

Bude z Penkova dvora kulturní památka?

Hluk – Zbourají rozpadající se Penkův dvůr v Hluku nebo ho opraví? O tom měli ve středu rozhodovat tamní zastupitelé. Nakonec ale všechno dopadlo jinak. Starosta města Jan Šimčík totiž oznámil, že Miroslav Šuránek, který chtěl někdejší Lichtenštejnský statek před časem koupit, zaslal na ministerstvo kultury podnět, aby byl uznán za kulturní památku. Vyřešení otázky, co s chátrajícím areálem, se tedy zase o několik měsíců oddálilo.

Hluk: Penkův dvůr asi zboří, podnikatel už jej koupit nechce

Hluk - Půjde celý k zemi? Co na jeho místě vůbec bude? V Hluku stále nerozhodli, jak naloží se zchátralým komplexem Penkova dvoru, který hyzdí střed města.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT