VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Parkoviště a parkování

Parkoviště a parkování

U porodnice vyroste nové parkoviště pro 50 aut

Nová provizorní parkovací místa pro 50 aut vybuduje kolem parčíku u porodnice a v průjezdu mezi budovou PGO a plicního oddělení Uherskohradišťská nemocnice.

Bezplatné parkování u nemocnice obyvatelé Štěpnic nedostanou

Uherské Hradiště – Iniciativa obyvatel Štěpnic ze začátku listopadu 2015 nakonec zůstane bez odezvy. Přetrvávající problémy s parkováním v místní části Uherského Hradiště totiž před více než rokem vnukly několika lidem myšlenku, jak alespoň částečně odlehčit jinak přeplněným ulicí Štěpnic od zaparkovaných aut.

Radnice odmítla petici z Tůní. Změny značení ani parkovacích ploch neplánuje

Uherské Hradiště – Pilotní projekt rezidentních zón, který vedení Uherského Hradiště odsouhlasilo v polovině letošního července, se zásadně v budoucnu měnit nebude. Nic na tom podle rozhodnutí města nezmění ani petice, která vyjadřovala nesouhlas se změnou dopravního značení v dané lokalitě a také ostře vystoupila proti záměru vybudovat parkoviště namísto tamního dětského hřiště.

Stovku za parkování. Hradiště prozradilo podobu pilotního projektu v Tůních

Uherské Hradiště – Lékem na problém s parkováním aut v Uherském Hradišti má být zavedení rezidentního parkování. Jeho pilotní projekt bude od prvního srpna uskutečněn v Tůních, kde obyvatele tamějšího sídliště trápí nedostatek míst na stání pro jejich vozidla již delší dobu. Rada města na svém jednání v úterý 12. července již rozkryla konkrétní podobu takzvané zóny rezidentního parkování.

Obyvatelé Tůní protestují proti vzniku parkoviště, město tam ale žádné neplánuje

Uherské Hradiště – Ještě ani nezačalo jednání o konkrétních podobách rezidentního parkování, jehož pilotním projektem se má stát lokalita Tůně v Uherském Hradišti, a již vznikají petice místních obyvatel proti vzniku nové koncepce a budování parkovacích míst. Petice proti zásahu do veřejné zeleně v Tůních totiž vyzývá město od upuštění záměru vybudovat parkoviště ve vnitrobloku sídliště Tůně, který je v současnosti využíván jako dětské hřiště a odpočinková zóna pro děti.

Slovácko: parkovací místa rodinám chybí

Slovácko - Ani jedno parkovací místo pro rodiče s kočárky nevyčlenili ve „svých“ městech radní na Slovácku. Větší odstavnou plochu tak lidé například v Uherském Hradišti najdou pouze u obchodního centra Tesco.

Zlínský labyrint: nové parkoviště přivádí řidiče k zoufalství

Zlín - Teprve pár dnů je otevřeno nové parkoviště ubudoucího obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně a už si vysloužilo umnoha řidičů kritiku. Problém je vtom, že platit nemohou při výjezdu přímo uzávory, ale ve dvou automatech, které jsou však umístěny vjiných podlažích.

Nevyhnutelné parkování na cyklostezce

Staré Město - Krátkodobé odstavení vozidla na chodníku či cyklostezce někdy bývá opravdu nevyhnutelné. V tomto případě se ale řidič na náměstí Hrdinů ve Starém Městě zachoval poněkud zvláštně. Část cyklostezky sice zablokoval ukázkově, ale jen o kousek dál měl hned několik volných parkovacích míst.

Břestek: lyžařům chybí parkoviště

Břestek - Ani letos se potíže s parkováním pod břesteckou sjezdovkou nezlepší. Deset let připravovaný projekt sportovního areálu se stáním pro automobily totiž za minulého starosty na čtyři roky usnul. Tvrdí to nynější první muž Břestku Jindřich Krušina.

Buchlovicko: zoufale chybí parkovací místa i peníze na ně

Buchlovicko - Zcela nedostatečnými parkovacími možnostmi trpěla v uplynulé sezoně frekventovaná turistická místa mikroregionu Buchlov. Radní připouštějí, že o místy až kritické situaci vědí, při jejím řešení jim ale údajně svazuje ruce nedostatek peněz.

Ekologické parkování s podkovičkou pro štěstí

DOLNÍ NĚMČÍ - Jako ve snu se museli cítit obyvatelé rodinných domů nedaleko fotbalového stadionu v Dolním Němčí, když v neděli 18. listopadu vyhlédli z okna směrem ke korytu nedalekého potoka Okluky.

Staré Město: řidiči dál parkují špatně

STARÉ MĚSTO - K vyznačení podélných parkovacích míst v ulici Za Špicí před časem přistoupili zástupci Starého Města. Průjezd totiž často blokovala špatně odstavená auta. Řidiči však i viditelně ohraničené plochy ignorují.

Plná parkoviště jsou rájem pro zloděje

ZLÍN - Desítky stojících aut u supermarketů nebo na parkovištích ve městech stále lákají nenechavé zloděje podívat se, co tam majitelé zanechali cenného. Z aut se tak ztrácejí peněženky, notebooky, karty, mobily.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT