VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Oslavy 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu

Film o Cyrilu a Metodějovi míří do kin

Slovácko - Výpravná filmová rekonstrukce Cyril a Metoděj Apoštolové Slovanů míří do kin. Snímek, který se z části natáčel na Slovácku, sice už zájemci viděli v televizi, ale v kině budou mít možnost sledovat rozšířenou podobu. Kinoverze vznikala souběžně s televizním čtyřdílným dokudramatem.

Pomocí blízkých pomáhají daleko

Velehrad – Ve Stojanově gymnáziu Velehrad čekala o cyrilometodějských oslavách na návštěvníky řada výstav a plno zážitků. V jedné ze tříd vzdělávacího ústavu se prezentovala Salesiánská asociace Dona Boska projektem Adopce nablízko aneb Pomoci blízkých pomáhejme daleko.

EXKLUZIVNĚ

Bozanić: Bůh žehnej všem lidem dobré vůle, amen

Velehrad /SLEDOVALI JSME ON-LINE/ - Milí čtenáři, také dnes, v pátek 5. července jsme vás provázeli oslavami 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu na Velehradě. 

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Cyrilometodějské poutní mše se účastnilo na padesát tisíc lidí

Velehrad – Slavnostním procesím a písní Ejhle oltář hospodinův září, začala na Velehradě v pátek 5. července v 10. 30 poutní mše svatá, jíž v České republice vrcholily letošní oslavy 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Kardinál Duka: Stát se nám rozpadá před očima, vraťme se k základům

Velehrad /ROZHOVOR/ - Arcibiskup český a metropolita pražský, kardinál Dominik Duka byl jedním ze spolu celebrantů slavnostní mše svaté před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, jež byla vrcholem oslav 1150. výročí příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu.

Výstavu navštívilo neuvěřitelných 700 lidí

Březová - Dá se říci, že nejsvátečnějším obdobím v Březové je svátek sv. Cyrila a Metoděje. Scházejí se tam rodáci, sjíždějí příbuzní ze všech koutů republiky.

Koně na poutním Velehradě starosta zakázal

Velehrad – Měla to být ukázka tradiční kultury na velehradské národní pouti, místo toho zúčastněným zbyly nevyužité granty, které musí vracet.

Nedělní mše na Klimentku se zúčastnil arcibiskup

Osvětimany – Posledním dílkem do skládačky oslav cyrilometodějského jubilea v regionu se stala nedělní pouť na horu svatého Klimenta u Osvětiman. Jejím hlavním bodem byla mše svatá za účasti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera.

Na Velehradě už mají uklizeno

Velehrad – Po pouti ani památky. Zatímco po čtvrtečním koncertu a páteční mši přetékaly koše v okolí velehradské baziliky odpadky a na zemi se místy objevil papírek, po víkendovém úklidu bylo v obci zase čisto.

AKTUALIZOVÁNO

Cyrilometodějská poutní mše na Velehradě očima řádové sestry

Velehrad /REPORTÁŽ/ – Páteční velehradské vyvrcholení oslav 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu vnímá řádová sestra Václava Dudová jako dárek ke svým nadcházejícím šestašedesátým narozeninám.

Ve Velehradě představili pamětní zlatou minci

Velehrad – Ve Slovanské sále Stojanova gymnázia ve Velehradě byla ve čtvrtek odpoledne představena pamětní zlatá mince v nominální hodnotě 10 tisíc korun. Vydala ji Česká národní banka (ČNB) k výročí. 1 150 let od příchodu slovanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje na území Velké Moravy.

Cestovali s Velehradským pasem

Velehrad – „Na koho se letos usměje štěstí a vyrazí si na cestu k moři?" tuto otázku si kladly desítky rodin, které si u pořadatelů Dnů lidí dobré vůle vyzvedly Velehradský pas a vyrazily s ním na šest stanovišť pomyslných „velehradských zemí". V nich museli celníkům odpovědět na všetečné vědomostní otázky.

Metoděj, Veronica a Brontosaurus vyučovali ve skanzenu

Modrá – Do Archeoskanzenu Modrá, z jehož strážních věží byla 4. července překrásná vyhlídka na velehradskou baziliku Nanebevzetí Panny Marie, zavítali v rámci Dnů lidí dobré vůle stovky lidí. V knížecím obydlí palácového typuji mohli prohlédnout výstavu Cyril, Metoděj a Veligrad aneb První vyučovací hodina staroslověnštiny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT