VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Letní filmová škola, 2018

Letní filmová škola skončila světovou premiérou Jana Palacha

Iva Janžurová, Mike Leigh, Josef Somr, Jan Svěrák, ale nakonec i Robert Sedláček či Zuzana Bydžovská. 44. Letní filmová škola přivítala hned několik tuzemských i světových filmových osobností na pódiích, v sálech a před plátny Uherského Hradiště v uplynulých deseti dnech.

Nafrněná a Kráva uhranuly Uherské Hradiště

Teplý letní večer. Masarykovo náměstí se pomalu zaplňuje. Vzduch je plný napětí z nadcházející události. Právě zde se v následující hodině odehraje koncert Barbory Polákové, jedna ze stěžejních akcí Letní filmové školy.

Cirk La Putyka: strhující podívaná za dveřmi divadla

Vstupuji do potemnělého sálu Slováckého divadla. Hned u vchodu návštěvníky vítá muž s vousem, legrační čepicí a v tmavém hábitu; ředitel, prodejce popcornu a promítač v jednom. Právě dnes se tu totiž odehrává představení s názvem Biograf, které ztvární herci z Cirk La Putyka Jiří Kohout a Jan Čtvrtník.

Komediální zrno jsem chytla od svého staršího bratra, říká Iva Janžurová

Drzá zrzka, mladá vdova, ale také ráčkující královna. Nejen takto si většina lidí vybaví Ivu Janžurovou, která si takřka za půl století filmové, ale i divadelní práce získala srdce nejednoho diváka.

VIDEA: Vlčnovský král: musel umět jezdit dobře na koni a být počestný

Cimbál, zpěv búdových umělkyň a mužského sboru a povídání o starodávné tradici, která se však stále zachovala ve Vlčnově. Svědky neobvyklé podívané byli v úterý 31. července ti, kteří zavítali do kulturně historického areálu Parku Rochus, kde mohli vidět odívání chlapce do královského šatu před jízdou králů.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Iva Janžurová navštívila Letní filmovou školu

Herečka Iva Janžurová je aktuálně v Uherském Hradišti. Účastníci LFŠ se s ní potkají na celé řadě programů, ale potkat ji určitě mohou i ve městě obyvatelé a návštěvníci Hradiště.

Uherské Hradiště? Pro film stále skvost

REPORTÁŽ / Přicházím k uherskohradišťské radnici, do odchodu zbývá ještě pár minut, ale před hlavním vchodem se již shlukuje nápadná skupinka lidí. Je 33 stupňů a přibližně dvacítka zájemců o možnost podívat se na zajímavá místa k natáčení netrpělivě vyčkává. Přesně v půl druhé vcházíme do radniční budovy, kde celá prohlídka začíná velmi příjemným pohoštěním v podobě vína a skleničky vody.

Alejandro Fernández Almendras: Miluji vaše filmy z 60. let

Do tajů tvorby především nízkorozpočtových filmů v pondělí zasvětil chilský režisér Alejandro Fernández Almendras účastníky lekceo filmu. Almedras, kterému bude letos sedmačtyřicet let, přijal pozvání na 44. Letnífilmovou školu. Režisér během lekce uvedl také první část svého filmu Hra s Jiřím Mádlem, který se natáčel v zimě v Kladně.

První výroční cenu AČFK si z filmovky odnesl režisér Bahman Ghodabi

Vítejte ve filmové džungli. Takový podtitul nese letošní ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. A na to navázal i moderátor oficiálního zahájení festivalu herec Josef Kubáník.

AKTUALIZOVÁNO

David Koller rozezpíval filmovkové Hradiště

Koncert Davida Kollera v sobotu večer zaplnil Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti. Byla to druhá část oficiálního ceremoniálu zahájení Letní filmové školy ve městě.

Josef Somr vzpomínal v Hradišti na natáčení Žertu

FOTOGALERIE / Vzpomínáním na natáčení filmu Žert zahájili pořadatelé výstavu fotografií mapujících místa v Uherském Hradišti, kde se před padesáti lety snímek natáčel.

Uherskohradišťská věznice otevře své brány

Atmosféra strachu, studených chodeb a mříží. To si budou moct zájemci vyzkoušet na vlastní kůži na jedné ze 3 výjimečných prohlídek, kdy se proslulá uherskohradišťská věznice otevře veřejnosti.

Hlavní šlágry na plátně Letní filmové školy i mimo něj

Čtyřiačtyřicátý ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště čeká několik premiér. Na zakončení festivalu přiveze Robert Sedláček svoji novinku Jan Palach. Film promítne kino Hvězda 4. srpna ve 20.30.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT