VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Cyklostezky na Slovácku

Cyklostezky na Slovácku

Cyklostezka spojí Vlčnov a Uherský Brod

Spojit město Komenského a sousední Vlčnov plánují už nějakou dobu obě obce. Situaci stěžovalo mnoho majitelů pozemků, po kterých měla stezka vést.

Hosté se nově dostanou do Sirnatých lázní po bývalé cyklostezce

Nová příjezdová cesta do Sirnatých lázní v Ostrožské Nové Vsi nahradila železniční přejezd, na kterém se stalo několik smrtelných dopravních nehod. 

Nová cyklostezka by mohla spojit Polešovice s Moravským Pískem

FOTOGALERIE / U rybníků za hřištěm leží asfaltová cesta směrem na Vážany, na níž po chvíli navazuje odbočka na takzvanou „Starou domanskou cestu“. Po ní, přes kopec a poté směrem k lesu Kladívov, kde začíná katastr Moravského Písku.

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova prodražil most přes Bzovský potok

Nová cyklostezka by mohla ještě letos spojit centrum Bojkovic s jeho okrajovou částí Krhovem. Město čeká, zda získá dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozhodnout by se mělo do měsíce.

Cyklostezka u Sirnatých lázní je uzavřená

Na objížďku se musí od pondělí připravit cyklisté, kteří vyrazí směr Kunovice–Ostrožská Nová Ves a opačně. 

Nová cyklostezka konečně spojuje Buchlovice s průmyslovou zónou

Buchlovice – Rájem cyklistů se pomalu stává kraj pod Buchlovem. Jednu z nich, tu z buchlovické části Loučky k průmyslové zóně na Křížných cestách, dokončili v těchto dnech. Po jejím vybudování už několik let volala řada zaměstnanců, pracujících ve firmách tamní průmyslové zóny.

Z Hradiště na kole do Luhačovic? Mikroregion Dolní Poolšaví křísí plány

Slovácko – Kunovice, Drslavice, Popovice, Veletiny, Podolí i Hradčovice jsou připraveny na výstavbu dlouho plánované cyklostezky, která by měla propojit Kunovice a zbytek Uherskohradišťska s lázeňským městem Luhačovice. Ambicióznímu projektu projednávanému už v roce 2005 se tak teprve nyní, po jednání mikroregionu Dolní Poolšaví, dostává reálných a konkrétních kontur.

Mikroregiony chtějí společně rozšiřovat síť cyklostezek

Slovácko – Zcela nový úsek silnice si zanedlouho budou moci projet na kole milovníci cyklistiky. Jen před několika dny – v pondělí 14. března si totiž stavební dělníci převzali polní cestu mezi Březolupy a Topolnou, aby tam vybudovali komfortní zpevněnou komunikaci. Tu budou mít k dispozici také cyklisté.

Nivničané chystají dokončení nekompletní cyklostezky do Uherského Brodu

Nivnice - Pro bruslaře zatím přerušená cyklostezka z Nivnice do Uherského Brodu se po letech dočká svého dokončení. Propojení cyklostezky, která končí u podniku Linea, s navazujícím úsekem v Nivnici, potěší zejména milovníky in-line bruslí, kteří už v příštím roce budou moci vyrazit na cestu bez omezení. Doposud byla trasa bez komplikací pouze pro cyklisty.

Polešovice a Nedakonice spojila cyklostezka. Plánuje se prodloužení do Stříbrnic

Polešovice - K posílení ekologické i bezpečné formy dopravy mezi Nedakonicemi a Polešovicemi přispěje nová cyklostezka, která byla slavnostně otevřena v pátek 18. září odpoledne. Na novou cyklostezku se přijeli kouknout, ale také si ji se svými bicykly poprvé vyzkoušet starostové z obcí mikroregionu Staré Město a Buchlov a vyznavači cykloturistiky.

Není žádoucí, aby byla z cyklostezky Luhačovice-Brod horská dráha

Luhačovice /ROZHOVOR/ - Pije i starostka Luhačovic léčivé prameny? A jaký má nejradši? „ Ottovku, ta je chuťově vynikající. Mimochodem, je vhodná i na vaření, hlavně knedlíků," radí Marie Semelová.

Šumická cyklostezka se možná dočká pokračování do Rudic

Rudice, Šumice – V další rozšíření cyklostezky vedoucí z Uherského Brodu do Bojkovic mohou doufat obyvatelé Šumic a Rudic. Ačkoliv je projekt zatím v plenkách, obce plánují požádat o dotaci, která by výstavbu další části umožnila.

VIDEA: Při otevírání cyklostezky tahal vodník lidi pod most

Dolní Němčí, Nivnice, Slavkov – K definitivnímu propojení cyklostezkových sítí na Hradišťsku a Brosku došlo v sobotu 4. října slavnostním otevřením cyklostezky mezi Nivnicí a Dolním Němčí. Návaznost cyklostezkových tras, ocení zejména ti, kdo, čekali, až se z podhůří Bílých Karpat dostanou na Hradišťsko a Luhačovicko a opačně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT