VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baťův kanál, využití, rekreace, sociální zázemí

Baťův kanál, využití, rekreace, sociální zázemí

Baťův kanál je vypuštěný, opravuje se jeho opevnění

Téměř osm desítek let staré opevnění Baťova kanálu prochází od loňského září velkými opravami. V těchto dnech začalo Povodí Moravy pracovat na úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi, který je vypuštěný.

AKTUALIZOVÁNO

Shořela jachta na 'Baťáku'. Škoda přesáhla milion

FOTOGALERIE / Plameny šlehající z vody, jeden zraněný člověk a škoda přesahující milion korun. To je výsledek požáru luxusního člunu, ke kterému došlo v neděli 13. srpna v přístavišti na Baťově kanále v Babicích. Podle Libora Netopila z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje šlo o naprosto výjimečnou situaci, se kterou se ještě nesetkali. Příčina ohně zatím není jasná a vyšetřují ji kriminalisté.

Baťův kanál: ochutnávka vína i divadlo na vodě

Sedět se sklenkou vína na palubě lodi nemusíte jen na velkých řekách, takový program na některých z pátečních letních podvečerů nabízí i plavidla na Baťově kanále. Nemenším zážitkem je pak také divadlo na vodě. V létě se snaží zpestřit program provozovatelé různých atrakcí a fenomén Baťův kanál láká návštěvníky nejen na plavbu.

Baťův kanál láká na nové lodě, sezona skončí dřív

Na Baťově kanále začne letos sezona o jeden víkend dříve, než je obvyklé. Třináct plavebních komor zahájí provoz už v pátek 28. dubna. Opravy téměř 80 let starého opevnění břehů si ale naopak někde vyžádají zkrácení sezony až o měsíc. Vodní cesta návštěvníky láká na lepší infrastrukturu i na nové lodě. Loni Baťův kanál navštívilo asi 90 000 lidí.

Na Baťově kanále opravují opevnění břehů. Na podzim jeho část uzavřou

Stavební stroje jsou místo lodí vidět na Baťově kanále. V úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi dochází k opravě opevnění obou břehů. V úseku dlouhém 580 metrů stroje odtěžují nánosy, aby zajistily bezpečnější plavební hloubku a především tedy opravují kamennou rovnaninu na březích.

HIT sezony Východní Moravy patří Baťovu kanálu

Slovácko – Baťův kanál s nabídkou Země, voda, vzduch – prodloužený jarní víkend na Východní Moravě, Region Slovácko s příměstským táborem Moje Slovácko – aneb u tetičky na dědině nebo KOVOZOO ve Starém Městě společnosti REC GROUP.

Kraj letos podpoří rozvoj Baťova kanálu i údržbu turistických tras

Region - Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě krajskou dotaci ve výši jednoho milionu korun použije mimo jiné na pět tisíc nových map kanálu a dětských vystřihovánek vodní cesty.

Šedesát metrů dlouhé molo na Baťáku je připraveno na první lodě a houseboaty

Staré Město – Namísto plovoucích vorů dva metry široké a šedesát metrů dlouhé dubové molo za téměř jeden milion korun. Vstupní branou všem vodáckým nadšencům plavícím se po Baťově kanálu přes Staré Město bude v nadcházející sezoně zbrusu nové přístaviště. Radnice si od své investice, na níž se kromě ní podílel ještě Zlínský kraj, slibuje zlepšení cestovního ruchu a vodní turistiky.

Přípravy vrcholí. Baťův kanál zahájí sezonu 1. května

Zlínský kraj – Přípravy na novou sezonu jsou v plném proudu. Na Baťově kanálu, který patří k jedněm z největších turistických lákadel v kraji, ji zahájí v neděli 1. května. „Nějaká akce k zahájení se uskuteční skoro v každém přístavu, hlavní jsou plánovány do Otrokovic a Napajedel," řekl ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

Bez půjčení lodě se z Hradiště po Baťově kanálu nepovozíte

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Podívej se tady na to Uherské Hradiště. Co tak třeba zajet na dovolenou tam? Leží přímo u toho známého Baťova kanálu. Nasedneme tam na nějakou tu velkou loď a necháme se po něm povozit. I tak nějak může kdekoliv v České republice či na Slovensku vypadat plánování rodinné dovolené na Slovácku. V tomto konkrétním případě ovšem nejedna rodina může zažít vcelku hořké zklamání. Nasednout na loď a nechat se povozit po Baťově kanále totiž není možné.

Na kilometru Baťova kanálu zpevňují břehy. Zahájení sezony není ohroženo

Babice, Huštěnovice – Zbývají necelé dva měsíce do zahájení plavební sezóny na Baťově kanále. Povodí Moravy i letos pokračuje v úpravách, které mají za cíl pomoci provozovatelům přitáhnout ještě více turistů a udržet vodní cestu v dobrém stavu. Plavební a závlahový kanál se momentálně upravuje mezi komorami v Huštěnovicích a Babicích.

Ahój! Žáci ze ZŠ Unesco vyrazili na plavbu po Baťově kanálu

Uherské Hradiště – V námořnickou posádku se proměnili školáci, kteří včera vyrazili na dobrodružnou plavbu po Baťova kanále. Do školních lavic toho dne nesedly asi tři stovky žáků prvního stupně ZŠ Unesco v Uherském Hradišti, kterým tento i příští měsíc ozvláštňuje vyučování projekt Poznej svůj Baťův kanál.

Baťův kanál se nevyhne opravám. Přijdou na 220 milionů korun

Slovácko – Právě v tomto období je nejvytíženější. Křižují jej desítky lodí a hausbótů, další stovky cyklistů a turistů se pohybují po jeho březích. Řeč je o Baťově kanále, který je jedním z nejvýraznějších turistických lákadel tohoto regionu. Nicméně i tento „magnet na turisty" potřebuje pravidelnou údržbu, proto do oprav vodních cest na Slovácku v nejbližších letech přitečou nemalé peníze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT