Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Ve skanzenu bojovali Mojmírovci proti Pribinovcům jako o život

VELKÁ FOTOGALERIE / Letní sezona nejrůznějších festivalů na Slovácku vrcholí. O druhé srpnové neděli se stal v Archeoskanzenu Modrá minulostí 12. ročník velkého dvoudenního historického festivalu Veligrad 2017 – Boj o hradiště, při němž se 2 200 návštěvníků mohlo imaginárně přenést do doby Velké Moravy.

V žáru slunce a ohně bylo slovanské opevněné sídliště na Modré

K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a také ohně. Slunovrat se slaví odpradávna po celé světě, bez ohledu na kulturu, která v dané zemi vládne.

Život na Velké Moravě přilákal do skanzenu rekordní počet školáků

Pět tisíc žáků a studentů základních a středních škol z České a Slovenské republiky, Ukrajiny a Anglie využilo nabídky Archeoskanzenu Modrá a tamního sdružení Velkomoravané k účasti na 9. ročníku dvoutýdenního jarního výukového programu nesoucího název Život na Velké Moravě.

Ve skanzenu vysadili posvátný dub z Polska a lípu z Chorvatska

Modrá – Archeoskanzen Modrá hostil v neděli čtvrtý ročník multižánrového festivalu, který sedmi stovkám návštěvníků nabídl setkání s kulturou slovanského Polska a Chorvatska.

Lákadly na Modré jsou palisádové sloupy s průzory

Všímaví návštěvníci, kteří zamířili v minulých dnech do Archeoskanzenu Modrá, přilehlého hotelu Skanzen, Centra slováckých tradic nebo Živé vody, obdivují dřevěná sochařská díla, takzvané palisádové sloupy, které obohatily stále navštěvovanější komplex objektů v moderském areálu.

Novou expozici terárií v Modré otevřeli na Velký pátek

Hadi dorůstající délky i přes čtyři metry dokáží nejednomu z nás nahnat strach. Na druhou stranu není žádný důvod k panice, pokud se na takové hady přijdete podívat do zbrusu nového terária na Modré, jediného tohoto druhu na Moravě.

Čarodějnice se potřinácté slétly do Archeoskanzenu Modrá

O živý závěr magického večera poslední dubnové neděle se v Archeoskanzenu Modrá postaralo na sto padesát přitažlivě i nepřitažlivě vypadajících čarodějnic na košťatech i bez nich, s dlouhými zahnutými nosy posetými bradavicemi.

Od Velkého pátku bude díky teráriu na Modré džungle na dosah

Anakonda žlutá, hroznýš královský a madagaskarský, krajta diamantová nebo kobercová, plivající kobra, kajman, ještěři, chameleoni, želvy, barevné žabičky pralesničky, jedny z nejkrásnějších obojživelníků vůbec, které jsou Indiány využívány k výrobě otrávených šipek a šípů pro lov.

U archeoskanzenu zapálili Morenu a utopili ji v rybníku

Vloni stejně jako letos připadla jarní rovnodennost na 20. března. U Archeoskanzenu Modrá přivítali jaro s denním předstihem, a to už v neděli odpoledne. O tradiční pásmo při sedmadvacátém ročníku Vítání jara se tu postaraly děti z folklorního souboru Modřánek.

Chýše starých Slovanů obsadili skautští kuchtíci a kuchtičky

Modrá – Přestože rtuť teploměru bloudila v sobotu na Modré kolem sedmého stupínku pod bodem mrazu a v regionu je hodně dětí upoutaných na lůžko s chřipkou nebo zánětem horních cest dýchacích, zúčastnilo se v tamním archeoskanzenu 13. ročníku Skautského zimního vaření na osmdesát skautských kuchtiček a kuchtíků s dvaceti vedoucími družin.

Návštěvnickým skokanem roku v kraji se stala Modrá

Modrá – Pomyslnou třetí příčku v návštěvnosti Zlínského kraje v uplynulém roce obsadila vesnička Modrá se svými 720 obyvateli, rozkládající se na západním podhůří Chřibů.

Při Přivírání skanzenu se snědlo čtvrt tuny zabijačky

Modrá – Jitrnicový a jelítkový prejt, ovar, škvarky, vepřové pečínky a další dobroty z vykrmených pašíků provoněly v sobotu Archeoskanzen Modrá, slovanské opevněné sídliště. Stalo se tak při dvanáctém ročníku Přivírání skanzenu s chutí slovácké zabijačky, který si nenechalo ujít devět set lidí z různých koutů naší vlasti.

V Archeoskanzenu Modrá přivřou jeho brány

Modrá – Zřeknete-li se o poslední říjnové sobotě posvátečního lenošení a vydáte se do Archeoskanzenu Modrá, program, který tam na rozloučení s letošní sezonou připravili, vás zcela určitě nezklame.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení