Josef Laufer o životě:

Zdroj: Youtube

Josef Laufer a osudná operace

Josef Laufer je čtvrtý rok na rozhraní mezi životem a smrtí. Nachází se v takzvaném vegetativním stavu: má otevřené oči, při vědomí je ale pouze částečně. Lékaři se mu věnují a sestry s ním rehabilitují, přesto nevykazuje takové pokroky, které by ho vrátily do normálního života.

„Co mám zprávy, tak je to pořád stejné a Pepa se ještě neprobral,“ řekl nedávno stanici CNN Prima NEWS Lauferův dobrý přítel, herec Jiří Krampol.

Tomu, že by lékařský zákrok mohl dopadnout tak fatálně, přitom nic nenasvědčovalo. Šlo o plánovanou operaci srdeční chlopně, na kterou si Josef Laufer před čtyřmi lety doslova odskočil z Divadla Broadway.


Nahrává se anketa ...

V té době měl plno dalších plánů, s kamarádem Zdeňkem Hrubým například dokončil muzikál Ostrov pokladů a těšil se, že si v něm i zahraje. Jenže během operačního zákroku prodělal srdeční zástavu a všechno se změnilo.

Pro jeho kolegy, kteří obdivovali jeho vitalitu a rádi s ním pracovali, to byl šok. Z aktivního a činorodého Josefa Laufera se najednou stal bezmocný ležící pacient, neschopný vnímat a reagovat na dění kolem sebe.

Nemohl se rozloučit s manželkou

Začaly se dokonce objevovat i různé fámy, například, že šlo o pouhou operaci kolena. To pak muselo vyvracet vedení divadla. „Mohu potvrdit, že Josef Laufer podstoupil v pondělí operaci srdce, která byla plánovaná. Od jeho dcery Ester vím, že byl po lékařském zákroku uveden do umělého spánku,“ sdělil tehdy producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg.

Irena Greifová od konce 60. let navrhla kostýmy pro řadu filmů, seriálů, divadelních her nebo muzikálů. Podílela se na filmech Petrolejové lampy, Morgiana, Noc na Karlštejně,Tajemství hradu v Karpatech, Tři veteráni nebo Deváté srdce. Kostýmy navrhovala i pro divadla.

Během čtyř let v umělém spánku Josef Laufer přišel nejen o roli ve svém muzikálu Ostrov pokladů, ale hlavně o svou manželku. S kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou žil od roku 1969 a vychovali spolu dceru Ester a Irenina syna Karla.

Zpěvákova manželka už nějakou dobu bojovala s vážnými zdravotními problémy a na sklonku roku 2022 jim ve věku 83 let podlehla. Její manžel se s ní ani nemohl rozloučit

Manželka Josefa Laufera

Pro vnuka je Josef Laufer vzorem i inspirací

Rodina se o Josefa Laufera stará. Jeho dcera Ester ho pravidelně navštěvuje v nemocnici, pouští mu vzkazy od kamarádů a kolegů, ale i hlas jeho manželky. Není však jasné, zda to její otec vnímá.

Krásný vztah má k Josefu Lauferovi i jeho nevlastní vnuk Matyáš. Talentovaný mladý herec, který si mimo jiné zahrál i v televizní minisérii Volha, se netají tím, že k nadšení pro umění ho přivedl právě jeho dědeček, který je také jeho velkým životním vzorem.

Frontman skupiny Vanaheim Miloš Koblmüller je ve vigilním kóma.
Frontmanovi známé kapely se náhle zastavilo srdce. Oživovali ho před očima dětí

„Můj nevlastní dědeček Josef Laufer je pro mě obrovskou životní inspirací. Jeho neskutečný všestranný umělecký talent jsem vždy velmi obdivoval. Ještě více než umělecky mě dědeček motivuje lidsky.

Odmala mi vštěpoval, že je kromě nadání důležitá pokora, skromnost a pohoda. Podporoval mě také v tom, když jsem se rozhodoval, zda jít na konzervatoř. Dědeček je proto mým velkým životním vzorem," řekl Matyáš Greif nedávno Deníku.

Herec, zpěvák, tanečník i akrobat

Josef Laufer se v roce 1939 narodil ve Francii českému lékaři a španělské zdravotní sestře. Jeho rodiče se seznámili, když Maxim Laufer v roce 1936 jako dobrovolník bojoval ve španělské občanské válce. Po druhé světové válce se usadili v Československu.

Jejich talentovaný a pohledný syn mluvil několika světovými jazyky a měl nepřehlédnutelné vlohy k umění. Studoval DAMU, věnoval se pantomimě i tanci, zvládal akrobacii, působil jako kaskadér, hrál ve známých pražských divadlech a natáčel písně pro domácí i zahraniční gramofonové společnosti.

Josef Laufer Show:

Zdroj: Youtube

Zahrál si také v řadě filmů, mimo jiné se objevil v muzikálu Starci na chmelu, ve snímcích Petrolejové lampy, Panna a netvor nebo Zuřivý reportér. Své schopnosti prokázal rovněž jako scénárista, moderátor a textař písní.

Další reportáže o českých celebritách si můžete přečít v sekci související články pod tímto textem.

Nejslavnějším songem, který otextoval a zároveň nazpíval, je píseň Sbohem lásko, já jedu dál. Nahrávka smutného příběhu řidiče kamionu, kterého zradila jeho láska, vznikla před více než čtyřiceti lety a stále je velmi populární. Řidiči kamionů ji dokonce považují za svou neoficiální hymnu.

Lil (vlevo) se svou maminkou Lenkou a starší sestrou Laurou
Šestnáctiletou dívku přepadly silné bolesti. Pomoct mohou jen 3 lékaři na světě

„V hlavě jsem nosil její melodii, pak jsem usedl za volant a najednou mě napadla věta Sbohem lásko, já jedu dál. Přijel jsem domů a za dvě hodiny byl text hotový,“ vyprávěl o vzniku písně Josef Laufer.