V předchozí upoutávce na rozhovor s dvojicí princ Harry mimo jiné řekl, že opuštění života v královské rodině bylo pro něj a jeho manželku Meghan "neuvěřitelně těžké", ale alespoň mají jeden druhého.

Loni v březnu se pár zřekl svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a dal najevo, že dává přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejných financích. Nyní žije se synem Archiem v Kalifornii. V polovině února dvojice oznámila, že čeká druhého potomka.

Britský princ Harry a vévodkyně Meghan 6. března 2020 v Londýně na předávání cen válečným veteránům
Opuštění života v královské rodině bylo neuvěřitelně těžké, přiznal princ Harry

V rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou v televizi CBS se Meghan vyjádřila k tomu, proč se pár vzdal své role v královské rodině.

"Nevím, jak by mohli očekávat, že po celé té době budeme stále jen mlčet, jestliže Firma hraje aktivní roli v šíření lží o nás," řekla Meghan. Firma (The Firm) je označení, kterým občas sama sebe charakterizuje britská královská rodina.

"A pokud je s tím spojeno riziko, že o něco přijdeme, myslím, že už jsme toho ztratili dost," dodala vévodkyně ze Sussexu.

Britský princ Harry a vévodkyně Meghan
Princ Harry s manželkou čekají druhé dítě. Archie bude velkým bráškou, vzkázali

Buckinghamský palác předtím vyjádřil "velké znepokojení" nad informacemi v deníku The Times, který s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan šikanovala své podřízené až k slzám, takže někteří odešli. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu následně zveřejnili prohlášení, v němž takové zprávy popírají. Podle The Times Harry, vnuk královny Alžběty II., jednomu z nyní už bývalých asistentů královské rodiny rozmlouval stížnost na chování Meghan v roce 2018.

Pře s britským bulvárem 

Buckinghamský palác ve svém prohlášení uvedl, že královská rodina "netoleruje a nebude tolerovat šikanování nebo pronásledování na pracovišti". Tvrzení prý prověří personální oddělení.

Meghan je podle své mluvčí "zarmoucena tímto posledním útokem na její charakter, zvláště když byla sama terčem šikanování".

Meghan Markle
Porušili soukromí. Meghan uspěla se žalobou na bulvár, zveřejnil její dopis

Meghan má pře také s britským bulvárem. Soud v únoru ve zkráceném řízení rozhodl, že bulvární list Mail on Sunday neměl právo zveřejnit úryvky soukromého dopisu, který Meghan poslala svému otci. Po vydavateli listu nyní Meghan žádá 1,5 milionu liber (45,4 milionu korun) za soudní výlohy na vzájemný spor. Soud tento týden rozhodl, že vydavatel prozatím musí zaplatit 450 tisíc liber (13,6 milionů korun), o celkové částce rozhodne později.