Klobouk nebo kšiltovka

V létě je potřeba vlasy chránit před nadměrným sluněním podobně jako naši kůži. Vlas sice nemá nervy, které by nás upozornily na bolestivé spálení, o to více je třeba na ochranu nezapomínat.

Ideální ochrana pro vlasy je lehký klobouk, šátek z hedvábí nebo prodyšná kšiltovka. Dále vlasová séra, oleje nebo spreje s UV faktorem. Olejové ochrany jsou nejúčinnější, ale hodí se spíše k vodě, kde nám efekt mokrých vlasů poslouží jako trendy weet look.

Jana Burdová se svými kadeřnickými Oskary
S vlasy umí kouzlit, říkají slavné herečky i topmodelky o Janě Burdové

Do města nebo do práce se ale nehodí. Tam použijte spíše ochranné spreje a séra s UV 30. 

Z bazénu i moře pod sprchu

Po koupání ve slané mořské vodě, ale i v bazénu, kde bývá voda chlorovaná, je třeba vlasy opláchnout ve sladké čisté vodě – vždy! Jinak je na konci léta můžeme rovnou ostříhat.

Šamponem je můžeme opláchnout večer, ale bez masáže hlavy. Použijeme hydratační kondicionér a dlouhovlásky raději hydratační masku pro hlubší hydrataci.

Rada na konec: Noste vlasy rozpuštěné, alespoň část dne a v každém případě na noc.

Studená voda

V létě také často vlasy myjeme kvůli tomu, že se nám zpotí. Doporučuji v tomto případě vlasy jen důkladněji opláchnout vodou pod sprchou. Zkuste šampon vynechat.

Klik ze střechy
Vršek těla od A do Z. Procvičte si paže, záda a prsní svaly

Uvidíte, že v tom nebude rozdíl. Ale vlasy nebudou tak vysušené. Když to nedáte, šampon alespoň před mytím nařeďte vodou.

Proti pocení celého těla výborně funguje studená voda a můžete ji v klidu použít i na mytí vlasů. Osvěží vás to a studená voda navíc z pokožky neodstraní potřebný kožní film.

Kdo z vás to zvládne, můžete vlasy chladnější vodou umývat celý rok.

Předplaťte si Deník.cz a získejte zdarma e-knihu plnou ovocných receptů. Více na: denik.cz/predplatne.