Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Vandalové poničili židovský hřbitov v Dagestánu: Na pohřebišti v metropoli ruské republiky u Kaspického moře pachatelé rozbíjeli náhrobní kameny.
Rafael Nadal je po dvou letech ve finále: Španělský tenista se v posledním prověrce před olympiádou utká o titul na antuce ve švédském Bastadu.
1. kolo první fotbalové ligy: Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v Jablonci, dohrávali bez dvou vyloučených.
Bikerka Jitka Čábelická je mistryní republiky: Šestým vítězstvím v závodu cross country horských kol vyrovnala rekord Kateřiny Nash.
Bangladéš vyhlásila zákaz vycházení: Platí pro celou zemi nejméně do neděle, policie smí střílet bez vyzvání. Vláda reaguje na krvavé protesty studentů.
Ve Vysokých Tatrách zahynul polský turista: Z Čierného štítu se 66letý muž zřítil v pátek odpoledne, oznámila v sobotu Horský služba.
Do Paříže vyrazilo 140 sportovců z Ukrajiny: Bojující země poslala na letní hry nejmenší výpravu ve své historii. Od začátku války zemřelo 479 závodníků a trenérů.
NASA hlásí unikátní nález z Marsu: Vozítko Curiosity našlo na povrchu planety vůbec poprvé kameny z čisté síry.
Pentagon znovu odebírá F-35: Dodávky letadel byly pozastavené kvůli odkládané aktualizaci palubního software výrobcem Lockheed Martin.
Požár poničil historický kostel v Dallasu: Baptistická svatyně z 19. století v centra města je vážně poškozená, částečně se propadla střecha. nikdo nebyl zraněn.
Vrcholí sklizeň okurek: Tuzemští pěstitelé očekávají lepší úrodu než minulý rok, mimo jiné díky vydatnějším dešťům.
Boeing očekává růst poptávky po letadlech: Firma předpokládá, že do dvaceti let výrobci prodají 44 tisíc strojů, flotily areolinek mají být dvojnásobné.
Člověk zemřel po srážce s vlakem u Opavy: Kvůli nehodě je přerušený provoz v úseku Opava - Kravaře. Obnovu železničáři očekávají po půl páté.
Web britské Národní loterie měl výpadek: Stránky nefungovaly od pátečního večera do sobotního rána, Souvislost s globálními problémy není zřejmá.
Na Lounsku hořelo pole: Sedm jednotek hasičů během půl hodiny zlikvidovalo požár na ploše 400 x 100 metrů u Krásného Dvora.
Svět se vzpamatovává po IT výpadku: Firmy postupně obnovují běžný chod, normální provoz je už i na pražském letišti.
Zemřel šéf vietnamských komunistů: Generálnímu tajemníkovi vládnoucí strany Nguyenu Phu Trongovi bylo 80 let.
Škody kvůli změně klimatu v Itálii rostou: Podle nové studie vzrostly od roku 2015 pětkrát, dosahuje 284 eur na osobu. Nejvíce zasažené je zemědělství.
Česká pojišťovna odstranila následky IT výpadku: Všechny systémy jsou v provozu, při pátečních globálních potížích nedošlo k narušení bezpečnosti, uvedla firma.
Španěská policie zatkla proruské hackery: Zadržela tři osoby, viní je z kyberútoků ve Španělsku i proto dalším členům NATO.
V Itálii ubylo lidí ohrožených chudobou: Podle dat Eurostatu jich loni bylo 11,2 milionu, tedy 18.9 %. Počet meziročně klesl o 1,2 % a je nejnižší od roku 2010.
Ruský útok zabíjel v Charovské oblasti: Ve městě Izjum při nočním raketovém úderu zemřeli dvě osoby, čtyři jsou zraněné, poškozených je 50 domů, uvedly úřady.
Přibývá úrazů na elektrokoloběžkách: V Praze jich do poloviny roku záchranáři evidovali 170. Za poslední tři roky počet narostl trojnásobně.
Klimatičtí aktivisté žalují britskou vládu: Skupina Přátelé Země tvrdí, že státní plány nestačí zvládat následky změny klimatu v podobě eroze pobřeží ničící domy.
Z Himalájí snesli tělo českého horolezce: Nepálská armáda dopravila z hory Lhoce do údolí pozůstatky Milana Sedláčka, který zahynul v roce 2012.