deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Výhoda pro majitele elektrovozů končí: Nabíjení elektromobilů zdarma u obchodů definitivně skončilo, důvodem jsou vysoké ceny energií.
Bojkot antisemitského umělce: Londýnské tetovací studio nabízí bezplatné odstranění tetování Kanye Westa.
Výročí rockových legend: Příští rok oslaví v O2 universu kapela Arakain 40. výročí a Škwor 25. výročí.
Dinosaurus, který se potápěl do vody: Nová studie nalezla důkazy, že nejméně jeden druh dinosaura mohl být zdatným plavcem.
Trénink ukrajinských vojáků: Cílem je, aby ozbrojené síly Ukrajiny byly schopné samostatně vést bojové operace, píše Armáda ČR.
Lumbální punkce odhalí Alzheimera: Ve Velké Británii zvažují novou formu testování, které by mohlo přispět k ranému odhalení Alzheimerovy choroby.
Kouzelníci se skalpely: Za rok v brněnské bohunické nemocnici zachrání tisíce pacientů.
Posílení diplomatických vztahů: Izraelský prezident Isaac Herzog dnes zahájil dvoudenní návštěvu Bahrajnu.
Zvýšení mezd: Ve více než třetině firem se bude příští rok přidávat, inflaci to ale nepokryje. Vyplývá to z průzkumu ČSOB pro Právo.
Chersonští mají opět proud: Dodávky elektřiny do jihoukrajinského města Cherson jsou obnoveny na 85 procent.
26. kolo hokejové extraligy: Třinec porazil Mladou Boleslav, Vítkovice vyhrály v Liberci.
Prohlášení šéfky Evropské komise: EU by měla zlepšit pravidla pro státní podporu a zvážit vyšší financování přechodu na zelenou ekonomiku.
Rusku je prý potřeba dát bezpečnostní záruky: Tento výrok francouzského prezidenta Macrona dnes kritizovali představitelé Ukrajiny, Finska a Baltských států.
MS v Kataru: Třetími čtvrtfinalisty se stali fotbalisté Francie. Na stadionu Al Thumama porazili Polsko 3:1.
Ceněné dílo poválečného umění: Olejomalba malířky Toyen s názvem Mirage se na aukci v Praze prodala za 31,2 milionu korun včetně přirážky.
Rusko ropu s cenovým stropem vyvážet nebude: A to i kdyby mělo snížit její produkci, řekl ruský vicepremiér Novak.
Oběti bleskové povodně: V jihoafrickém Johannesburgu zemřelo nejméně devět účastníků náboženského rituálu.
Dvoudenní záchranná akce: Královské námořnictvo muselo vykopat čtveřici žen, které na základně na Antarktidě zasypal těžký sníh.
Minisérie na motivy videohry dorazí po vánocích: Podívejte se na nový trailer minisérie Zaklínač: Pokrevní pouto, kterou uvede Netflix.
Postup bojů: Ukrajinská protiletadlová brigáda sestřelila v neděli ruský bitevní vrtulník Kamov Ka-52.
Krok pro ochranu klimatu: Evropská unie odsouhlasila plán Francie na omezení vnitrostátních letů na kratší vzdálenosti.
Razantní zásah proti migraci: Britská vláda zvažuje, jak omezit vysoké počty migrantů, kteří do země přijíždějí přes Lamanšský průliv.
Ojetiny ve špatném stavu: Pětina prodávaných ojetých vozidel má propadlou platnost technické kontroly, ukázala data ověřovací společnosti Cebia.
V Jižní Korei se rodí málo dětí: Země překonala svůj vlastní rekord v nejnižší míře porodnosti na světě. Vychází na 0,79 dítěte na jednu ženu.
Pomoc Ukrajině Francii neohrozí: Macron odmítl kritiku, že jeho země bude mít v důsledku dodávek na Ukrajinu nedostatek zbraní.