Okamžitě informovali majitele, kteří se následně pokusili hasit pomocí kbelíků s vodou. Než stačili účinněji zasáhnout, plameny se rychle rozšířily až na střechu,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Na pomoc proto museli vyjet profesionální hasiči s jedním zásahovým vozem, které posílili dobrovolní hasiči z Uherského Ostrohu, Kunovic a Hluku. Na místě v rámci mezikrajské pomoci zasahovala také jednotka z Veselí nad Moravou.

Hasič byli na místě do deseti minut. „Po rozvinutí vodního vedení pronikli do domku a snažili se o rychlou lokalizaci. Postupně byly sraženy plameny a hasičům se podařilo zastavit šíření také ve střeše. Část zničených konstrukcí museli rozebrat, celková likvidace požáru zabrala více než hodinu,“ popsal Mitáček. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Při vyšetřování se ukázalo, že za plameny byla technická závada ve starých elektrických rozvodech. „Zničena byla vnitřní část zahradního domku s venkovní kuchyní a vybavením, poškozena byla také střecha,“ uvedl mluvčí. Škoda byla vyčíslena na sedmdesát tisíc korun, díky zásahu hasičů se ale podařilo zachránit majetek v hodnotě tři sta tisíc korun.