Od jednoho kontejneru pak vzplála i část prodejny, kde museli plameny zkrotit až nivničtí hasiči. Celým případem se v současnosti zabývají uherskobrodští policisté.

„Podle mých informací mělo jít o čtyři mladíky zahalené kapucí, z nichž jeden držel baseballovou pálku. Ti měli přicestovat z Uherského Brodu, v Nivnici se odtrhnout od další skupinky a začít se žhářstvím,“ prozradil prozatím zjištěné informace k pátečnímu výtržnictví Miroslav Vykydal.

Pouze díky včasnému zásahu místní jednotky hasičů nedošlo k větším škodám.

„Plameny z jednoho z kontejnerů přeskočily na přístřešek prodejny a mohly se dále rozšiřovat do blízké zástavby. Naštěstí vše dopadlo dobře, za což chci poděkovat místní protipožární jednotce, která byla na místě do pěti minut,“ nechal se slyšet Miroslav Vykydal.

Nivnice už v minulosti zažila výtržnictví, které však bylo vždy spojeno pouze s drobným poškozením obecního majetku či zeleně. Případy žhářství tak znovu otevírají v obci otázku, zdali nemonitorovat veřejný prostor kamerami ještě více.

„Vše vyšetřujeme v koordinaci s policisty, nicméně uvažujeme, že i na obci přijmeme jistá opatření, jakými by mohlo být monitorování křižovatek. O dalším postupu však rozhodne až zastupitelstvo,“ dodal Miroslav Vykydal.