Dým z ohně nad Starým Městem, který byl přitom patrný už z dálky, se valil z jednoho z betonového objektu statku.

„Požár se rozhořel na ploše zhruba deset krát deset metrů a na místě musely zasahovat dvě jednotky profesionálních hasičů a čtyři jednotky dobrovolníků," uvedl krajský mluvčí hasičů Pavel Řezníček. Situace na místě si podle něj vyžádala také bezpečnostní opatření.

„Zhruba padesát metrů od ohniska požáru začíná výběh koní sousední jezdecké stáje. Samotná zvířata sice nebyla požárem nijak ohrožena, nicméně přesto byli koně z preventivních důvodů z výběhu vyvedeni, aby se nepohybovali v dýmu, který mohl díky klimatickým podmínkám směřovat právě k nim," popsal situaci v okolí požáru Josef Bazala, starosta Starého Města, který se dostavil na místo krátce po nahlášení události.

„Zbystřil jsem ve chvíli, kdy začaly houkat sirény a ve vzduchu jsem ucítil kouř. Jak se vzápětí ukázalo, bylo to dokonce jen kousek od mého bydliště, naštěstí nakonec nešlo o nic vážného," sdělil Michael Lapčík, který bydlí v sousedství zasaženého místa.

Požár se hasičům podařilo poměrně rychle lokalizovat a dostat pod kontrolu. Postupně došlo k jeho úplnému uhašení a na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten vyčíslil předběžnou škodu na uskladněné slámě, která byla v majetku soukromého zemědělce, na osmdesát tisíc korun.

Dalších patnáct tisíc pak činila způsobená škoda na betonovém objektu v majetku města, kde byla sláma uskladněna. Do vyšetřování události se vložili také policisté.

„Podle prozatím zjištěných informací došlo k zahoření cizím zaviněním. Událost je prověřována jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což zákon ukládá trest až ročního vězení," sdělil k příčinám požáru policejní mluvčí Aleš Mergental.