S velkou pravděpodobností se jedná o ostatky místního 55letého obyvatele, jemuž přívěs patřil. To však podle slov starosty Korytné Josefa Klona bude muset potvrdit pitva.

Požární poplach vyhlásil hasičům policejní operační důstojník v úterý 26. února, zhruba půl hodiny po půlnoci. K místu se vydaly jednotky profesionálních hasičů z Uherského Brodu i Uherského Hradiště a dobrovolní hasiči z Nivnice a Korytné.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že buňka je celá v plamenech. Při hašení bylo v požářišti nalezeno torzo lidského těla. Plameny byly uhašeny v 1:10 hodin. Velitel zásahu upřesnil, že hořel obytný přívěs. Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Šetření příčiny požáru zůstává ve spolupráci Policie České republiky a hasičů.

„V přívěsu bydlel místní muž ročníku 1963. Byl to občan Korytné, tak trochu sociálně slabý, tak trochu bezdomovec. Přívěs mu před pěti, šesti lety koupila jeho matka, aby měl kde složit hlavu, když s ním nebylo snadné vyjít a doma ho nechtěli,“ poznamenal starosta.

V horní části obecního katastru se dotyčný s přívěsem podle starosty usadil až poté, co musel jiná místa v blízkosti obce kvůli stížnostem obyvatel opustit.

„Stálé zaměstnání neměl, přivydělával si různými pomocnými pracemi. Ještě v úterý se mě ptal, jestli bych ho v létě nezaměstnal na obci sečením trávy,“ doplnil Josef Klon informace o obyvateli obytného přívěsu.

Škoda způsobená požárem byla podle Žemličky předběžně vyčíslena na 50 000 korun.