Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami, kterou postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů z obcí Boršice, Koryčany a Buchlovice. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že došlo k rozsáhlému požáru rekonstruované chalupy. Majitelé domu byli v době vzniku požáru na návštěvě u sousedů.

Oheň, který se rozhořel uvnitř jedné z místností chalupy aktivoval požární hlásič. Hlasitý signál upozornil na nebezpečí požáru a událost svědci ohlásili na tísňovou linku.Do vzdálenější obce v Chřibech trvala cesta hasičům asi dvacet minut. Po příjezdu a prvním rychlém průzkumu velitel zásahu požádal o další posilové cisterny. Požár se rozhořel z vnitřních prostor prakticky na celý dům. Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po pětačtyřiceti minutách hašení, ale celková likvidace požáru zabrala další více než čtyři hodiny.

„Během požáru utrpěl majitel silný psychický otřes z prožité události. Požár kompletně zničil rekreační chalupu. Objekt byl po rekonstrukci a ve značné míře uvnitř obložen dřevem. Požárem způsobená škoda se předběžně odhaduje na tři miliony,“ dodal Mitáček. Podle starosty obce objekt patřil majiteli, který v domě trávil svůj čas jen příležitostně. „Rodina majitele ho využívala jako soukromou rekreační chalupu. Podrobnosti o události ale neznám,“ podotkl první muž obecního úřadu ve Starých Hutích.