„První oznamovatel ve 14.27 hodin sdělil, že hoří chatka a karavan v ulici Mírová. Druhý oznamovatel ve 14.28 hodin sdělil, že došlo k výbuchu auta na ulici Nová,“ informoval mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Následně byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů z Kunovic, Ostrožské Nové Vsi a Uherského Ostrohu.

„K místu požáru nás naváděl tmavý kouř. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že hoří obytný vůz - karavan a dřevěné obložení hospody. Obě oznámení se tak vztahovaly k jediné události,“ řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Majitelé karavanu podle něj vyšetřovateli sdělili, že se připravovali s karavanem na dovolenou.

„Požár zjistili tak, že uslyšeli ránu, které nepřikládali zvláštní význam. Až když zaslechli praskání, šli se podívat co se děje a uviděli, že karavan hoří z prostoru kabiny. Rozběhli se pro hasicí přístroj, ale po návratu byla intenzita požáru vysoká a nemělo už smysl hasit,“ poznamenal Roman Žemlička.

Příčina požáru zůstává podle jeho slov v šetření hasičů. Škodu způsobenou požárem, vyčíslili v předběžné výši na 750 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo.