„Před příjezdem hasičů se snažil požár zlikvidovat muž, který v přívěsu bydlí. To se mu ale nepodařilo, jelikož chtěl použít sněhový ruční hasicí přístroj, který byl však nefunkční. Na pomoc si tak musel mobilním telefonem přivolat hasiče. Z buňky se mu naštěstí včas podařilo vytáhnout plynovou tlakovou láhev na 10 kilogramů propan-butanu,“ popsal nešťastnou událost mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu se dvěma cisternami a jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Bojkovic. Jako první zasahovali právě místní dobrovolní hasiči, kteří rozvinuli proud vody a zahájili hasební útok. „Požár se rozhořel uvnitř obytné buňky a hasiči se snažili zabránit dalšímu šíření plamenů a zničení celého přívěsu.

Po zlikvidování plamenů museli ještě ochlazovat nahřáté konstrukce obytné nadstavby přívěsu. Celková likvidace požáru trvala hasičům asi půl hodiny. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ poznamenal Mitáček.

Na místo po požáru dorazil také vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který obytnou kolovou buňku ohledal. Muž, který ji obýval, si nejdříve vymýšlel různé možnosti vzniku požáru. Vyšetřovatelem nalezené stopy však hovořily proti němu.

Muž měl od majitele buňky zakázáno kouřit uvnitř návěsu. Venku měl proto postavenou starou sedačku z autobusu, kde kouříval. Tam také došlo ke vzniku požáru, který se oknem dostal do buňky a rozšířil se po celém interiéru. „Vyšetřovatel se domnívá, že muž v buňce spal a vzbudil se v době, kdy už byl požár pro něj nezvládnutelný, prohlásil Mitáček.

Plameny zničily vnitřní vybavení obytné buňky a majiteli vznikla škoda ve výši 150 tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek kolového přívěsu za 100 tisíc korun. Jako příčinu vzniku požáru stanovil vyšetřovatel nedbalost muže, jemuž zapadl nedopalek do hořlavých částí sedačky.

Milan Zámečník