Řidič zemědělské soupravy proto odpojit traktor a odstavil jej v bezpečné vzdálenosti od hořícího stroje. Ke zvládnutí požáru musel přivolat hasiče. Jako první na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů z Nedakonic. Přijet museli i profesionálové z Uherského Hradiště a dobrovolníci z Polešovic.

„Už při příjezdu byl vidět požár stroje i okolního strniště. Hasiči bleskově natáhli vysokotlaké vodní vedení a začali požár lokalizovat a hasit. Zásahem se snažili zabránit zničení celého pracovního stroje. Postupně se podařilo uhasit kapotu stroje a hasiči pak vyhrabávali hořící slámu ze soukolí lisu. Slámu uhasili a termokamerou zkontrolovaly jednotlivé části zemědělského stroje,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že při požáru a nebyl nikdo zraněn.

K požáru dorazil i vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště a místo ohledal. „Příčinou vzniku požáru byla technická závada v lisu, kde došlo ke tření mechanických částí, zvýšení teploty a vznícení sbírané slámy. Požárem způsobená škoda dosáhla 300 tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek na stroji za 300 tisíc korun,“ uzavřel Mitáček.