Krátce po půlnoci slyšeli obyvatelé sousedního bytu zvláštní praskání, kterému však nepřikládali žádný důležitý význam. O hodinu později už cítili kouř, proto náhradním klíčem otevřeli byt a pokoušeli se dvěma ručními hasícími přístroji plameny zlikvidovat. To se jim nedařilo, proto přivolali na pomoc hasiče.

Ti byli na místě do jedné minuty, protože činžovní dům se nachází asi tři sta metrů od zbrojnice. „Hasiči v dýchacích přístrojích pronikli k hořící kuchyni, kde zahájili hasební útok vysokotlakým proudem vody. K odvětrání dýmu byla použita přetlaková ventilace,“ popsal zásah krajský mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Lokalizace požáru trvala deset minut, další dohašovací a likvidační práce byly ukončeny před třetí hodinou ranní. Požár zničil část kuchyně a jejího vybavení, zásahem hasičů se ale podařilo zamezit jeho rozšíření do dalších místností, čímž se jim podařilo uchránit majetek za půl milionu korun.

Vyšetřovatelé určili jako příčinu neštěstí vznícení prachu v průmyslovém vysavači, který měl být použit při broušení parket. Způsobená škoda se vyšplhala na tři sta tisíc korun. Požár si nevyžádal žádná zranění.

Michael Lapčík