Zástupce firmy, který šel večer kontrolovat výrobní halu, si všiml vycházejícího kouře. Na pomoc si proto pozval jednoho z místních dobrovolných hasičů a po otevření haly zjistili požár.

Na místo vyjely dvě hasičské jednotky. „Jako první dorazila jednotka místních dobrovolníků, která začala hasit hořící regály. Podařilo se vypnout elektrický proud. Po dojezdu profesionálů z Uherského Brodu pronikli hasiči v dýchacích přístrojích do vnitřních prostor a začali postupně hasit několik rozvodných elektrických skříní,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Při požáru ani více než hodinovém zásahu hasičů nebyl nikdo zraněn.

„Zástupce firmy uvedl, že došlo k požáru elektrických rozvodných skříní a k poškození výrobní linky na kari sítě betonových armatur,“ sdělil Mitáček. Majitel předběžně odhadl způsobené škody v řádech milionů korun.

Protože vyšetřovatel hasičů nevyloučil úmyslné jednání, byla k případu přizvána i policie a povolán speciálně cvičený policejní pes na vyhledávání stop na požářišti. Případ je nadále ve společném šetření hasičů a policistů.