Největší škody nadělaly plameny na nivnickém velkokapacitním seníku. V hale shořelo 350 tun sena a 360 tun slámy v balících. Majitel škodu vyčíslil na 2,2 milionu korun.

„Už při příjezdu jsme z dálky viděli mohutný požár v areálu místního družstva. Velitel zásahu si místo požáru prohlédl a rozhodl, že hasiči budou chránit pouze okolní budovy a hořící materiál v seníku nechají kontrolovaně vyhořet,“ popsal nivnický požár, který vypukl před 18. hodinou, mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček s tím, že montovaný seník o rozměrech 20 krát 60 metrů nebylo možné zachránit a hasební práce by neměly smysl. Hasiči tak jen zabránili rozšíření požáru do okolí.

Na místo neštěstí dorazil také vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště a lokalitu předběžně ohledal. Další šetření má pokračovat až po úplném vyhoření seníku, což může trvat několik dnů. Případem se zabývají nejenom hasiči, ale také policie.

„Byl to největší požár, který v Nivnici pamatuji. Také škody jsou obrovské,“ komentoval neštěstí nivnický starosta Jiří Bršlica.

Stotisícovou škodu nadělaly plameny také na panelovém domě na uherskobrodském sídlišti u nemocnice. Oheň poničil sedlovou střechu o rozloze 10 krát 10 metrů.

„Už před příjezdem hasičů se podařilo nájemníkům z horních pater úspěšně použít domovní hydrant. Po natažení vody lidé požár rychle lokalizovali a zabránili dalšímu šíření plamenů. Hasiči plameny dohasili, místo požáru překontrolovali a dům odvětrali,“ uvedl Mitáček s tím, že požár způsobila letící světlice nebo část zábavní pyrotechniky, která se dostala na střechu.

Evakuace domu nebyla nutná a při požáru ani zásahu nebyl nikdo zraněn. Celou střechu hasiči ještě překontrolovali termokamerou.