Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit mechanici. Plameny se však rychle rozšiřovaly, a tak o pomoc byli požádáni hasiči. „Při hašení se jeden z pracovníků firmy popálil na ruce a musel být ošetřen,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodal, že jako první dorazili dobrovolní hasiči ze Zlína. Jeden z nich si však poranil kotník, když se snažil zkrotit plameny ze žebříku.

„Nebyl na něm nijak zajištěn a při spuštění většího tlaku vody do hadice byl vymrštěn,“ sdělil mluvčí hasičů Mitáček. Dodal, že zraněného odvezli jeho kolegové do nemocnice.

Mezitím už na místo dorazila jednotka profesionálních hasičů. Ti se ihned snažili zabránit, aby plameny přešly na druhou část budovy, kde byla restaurace.
„Hasební útok jsme tak vedli hned z několika stran, včetně vnitřních prostor dílny. Právě při tom se zranil jeden z našich hasičů. Ten se zachytil rukávem o skrytou překážku, odhrnul se mu ochranný oděv a lehce se popálil. Zranění jsme mu ošetřili na stanici,“ konstatoval Mitáček.

Asi po půlhodině se záchranářům podařilo plameny dostat pod kontrolu. Podle vyšetřovatele byla příčinou vzniku požáru nedbalost dělníka. „Ten uvedl, že v dílně svařoval díly, ale dostal střevní problémy a musel nutně odběhnout na toaletu,“ řekl mluvčí.

Požár zničil značnou část dílny, opravovaný automobil na hydraulickém zvedáku, značnou část střechy a její konstrukce. Škody byly předběžně vyčísleny na dvě stě tisíc korun.