Na místo požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu se dvěma cisternami a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Uherského Brodu a Vlčnova.

Hasiči byli na místě už tři minuty od výjezdu. „Zásahová jednotka se snažila především zabránit rozšíření požáru do obytných částí domu a zachránila tak majetek za dalších pět milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, zakouřené prostory včas opustila tříčlenná rodina,“ prozradil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jenom lokalizace požáru trvala i přes intenzivní hašení více než půl hodiny. Hasiči také museli ochlazovat narušené konstrukce stropů a měřit teplotu pomocí laserového snímače.

„Požár poškodil stavební část garáže, několik dalších místností a kouřem bylo zasaženo obytné přízemí domu. Předběžné škody byly vyčísleny na dva a půl milionu korun. Dnes však na místě požáru budou příčinu vzniku zkoumat specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz Policie České republiky z Brna,“ dodal Mitáček s tím, že možnost úmyslného založení požáru byla předběžně vyloučena.