„Žena utrpěla popáleniny prvního stupně v oblasti hlavy a krku. Po ošetření byla transportována do brněnské Fakultní nemocnice na popáleninové oddělení,“ uvedl tiskový mluvčí ZZS ZK Jakub Omelka.

Jak se Deníku podařilo zjistit, v domě byla i dcera popálené ženy.

„Tu ponechali zdravotní záchranáři po prohlédnutí na místě rodině," upřesnil mluvčí ZZS ZK Jakub Omelka.

Oheň zachvátil rodinný dům v kuchyni v přízemí a rychle se šířil domem až do horního patra a na střechu. Ta se podle informací mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové propadla.

Stavbaři pokračují v budování zastřešení veřejného prostranství u parkovacího domu.
Za zastřešení u parkovacího domu zaplatí Kroměříž přes tři miliony

Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

„Operační důstojník do akce povolal profesionální hasiče ze stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž a dobrovolné jednotky z Pačlavic a Morkovic-Slížan.

"Kvůli závažnosti požáru si velitel zásahu vyžádal na pomoc další jednotky, a to z okolních krajů. Likvidovat požár jim tak pomohli kolegové ze stanice Vyškov a jednotky z Nezamyslic a Ivanovic na Hané. Byl tím vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ přiblížila za HZS ZLK mluvčí Lucie Javoříková. Podle ní použili hasiči k likvidaci požáru celkem šest útočných proudů.

„Úkolem bylo nejen uhasit samotný požár, ale i uchránit vedlejší domy, které bezprostředně přiléhaly k poškozenému objektu a plameny se do nich již dostávaly přes štítovou stěnu. Což se hasičům podařilo a uchránili tak majetek v hodnotě okolo pěti milionů korun. Samotný zásah komplikoval opět velmi silný vítr, který již několik dní trápí Zlínský kraj,“ připomněla mluvčí.

Požár zemědělského stroje ve Střížovicích. Škodu hasiči odhadli na jeden milion korun.Foto zdroj: HZS ZLK.
Na Kroměřížsku hořel zemědělský stroj, škoda je milion

Podle Lucie Javoříkové byla v době vzniku požáru v domě majitelka se svou náctiletou dcerou.

Dvanáct minut po deváté hodině večerní velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, hasiči objekt zkontrolovali termokamerou a postupně se jednotky začaly vracet zpět na základny.

„Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda na objektu přesáhne milion korun. Po odjezdu všech jednotek na místě zůstanou na dohlídku do ranních hodin místní dobrovolní hasiči,“ doplnila Lucie Javoříková.