Večerní poplach zazněl na stanicích profesionálních hasičů v Uherském Hradišti a Zlíně a taky u šesti jednotek dobrovolných hasičů z okolí. Šlo totiž o požár druhého stupně, u něhož hrozilo zřícení stavby. Navíc se v těsné blízkosti objektu nacházela telata.

„Vyděšená zvířata do bezpečí zahnal pracovník družstva a první jednotky hasičů, které na místo přijely. Žádné zvíře nebylo zraněno,“ ubezpečila tisková mluvčí hasičů Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Na místo dorazily nejdříve místní hasičské jednotky z Nedakonic, které potvrdily rozsah požáru a povolaly posily. Záhy tak na pomoc přijely profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolné jednotky z Polešovic, Kostelan nad Moravou, Kunovic, Boršic a Uherského Ostrohu.

Deset minut před půl jedenáctou velitel zásahu vyhlásil lokalizaci, což bylo znamení, že se velký oheň daří dostat pod kontrolu, aby se nešířil do okolí.

Poté pak družstevníci použili techniku k vyskladnění slámy a hasiči ji vyváželi ven. Postupně ji kropili vodou, aby dohasili skrytá ohniska.

Následně se dostavil i povolaný hradišťský vyšetřovatel k prošetření příčiny hořícího seníku. 

TUČKOVÁ LUCIE