Spojnice se Slovenskem tam proto musela být kvůli následnému zásahu hasičů uzavřena.

„Řidič cizinec ročník 1970 najel kvůli nepozornosti krátce před jednou hodinou v noci na krajnici a převrátil se vpravo do příkopu. Stalo se to na silnici I/50 u Bystřice pod Lopeníkem ve směru na Starý Hrozenkov. Kamion pak začal hořet. Oznamovatel na tísňové lince sdělil, že v plamenech je celá kabina i návěs,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Na místě zasahovaly hasiči z Uherského Brodu, Bánova a z Bystřice pod Lopeníkem.

„Po příjezdu první jednotky byl už celý kamion v plamenech. V době zásahu hasičů byla komunikace obousměrně uzavřena. Krátce před půl druhou dostali hasiči požár pod kontrolu. O hodinu později byl požár kamionu uhašen. Díky tomu mohl být zprůjezdněn jeden jízdní pruh, ve kterém policisté řídili dopravu kyvadlově,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Řidič kamionu naštěstí vyvázl bez zranění. Vzniklá škoda však je značná.

„Na silnici, sloupku i mostku do něhož narazil ji vyčíslili na 50 tisíc korun, na nákladu činí škoda půl milionu korun a na kamionu požár způsobil poškození za tři a půl milionu korun,“ doplnila Milena Šabatová s tím, že policisté u řidiče sice nezjistili alkohol v dechu, ale nešťastník, jemuž v kamionu shořely všechny osobní doklady, od nich navíc vyfasoval blokovou pokutu.

Už v 8 hodin ráno začala v úterý 4. června celodenní preventivně bezpečnostní akce policistů z Uherského Hradiště zaměřená na chodce a cyklisty.
Cyklista uvízl v síti policejního zátahu. Smolař nadýchal 0,4 promile