Oba vozy podle všeho někdo úmyslně zapálil. „Šlo o žhářský útok,“ potvrdil mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Požár vzbudil majitele, který vyběhl z domu a okamžitě se snažil auto uhasit pomocí tří přenosných hasicích přístrojů, kbelíků s vodou. Pomáhal mu i soused se zahradní hadicí. Rychle se rozšiřující požár byl však nad jejich síly a na pomoc proto museli vyjet hasiči.

„Zpráva o požáru automobilů k nám dorazila přesně v 1:43 hodin. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem, kterou posílili dobrovolní hasiči z Hluku s dalšími dvěma cisternami,“ informoval Ivo Mitáček, mluvčí hasičů Zlínského kraje.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru dvou zaparkovaných osobních aut zn. Seat Cordoba a Renault Laguna.

Jako první dorazila místní jednotka dobrovolných hasičů, které se požár podařilo rychle lokalizovat. „O pár minut později přijeli profesionálové a požár byl postupně uhašen. Při jeho likvidaci se museli hasiči násilím dostat pod kapoty aut a zlikvidovat také uvnitř skrytá ohniska. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Mitáček.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. „Vyšetřování ukázalo na úmyslné založení požáru neznámou osobou. Na místo byla povolána policie a případ je nadále ve společném šetření. Požárem způsobená škoda na starších vozech byla vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ doplnil mluvčí hasičů.

Kriminalisté v úterý ráno zajistili stopy a také začali zjišťovat informace k prozatím neznámému žháři. „Speciálně vycvičený pes označil na autech místa, kde při požáru byly použity látky podporující hoření. Policisté tak začali pátrat po pachateli, kterému za spáchání trestného činu poškození cizí věci hrozí až rok vězení,“ uzavřel Aleš Mergental.