Zatímco tehdy šlo o majitele chaty, ve středu to byl s velkou pravděpodobností místní bezdomovec, jenž si tam vybudoval přístřeší.

Plamenů si jako první všimla svědkyně, která krátce před půl desátou večer zavolala hasiče. K dřevěné chatě poté dorazilo několik jednotek sboru dobrovolných hasičů ze Salaše, Babic a Buchlovic a posléze i profesionálové z Uherského Hradiště. „Vozy se těžkým terénem nemohly dostat až k hořící chatě, a proto byla technika odstavena. Zbylých zhruba 300 metrů museli hasiči rozvinout vodní vedení,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. 

V té chvíli už ale bylo malé stavení v jednom ohni. Po likvidaci plamenů hasiči objevili ve spáleništi ohořelé torzo lidského těla a ještě v noci se na místo dostavili policejní odborníci a hasičtí vyšetřovatelé. Po rozednění se do průzkumu ohořelých zbytků chatky pustil také speciálně vycvičený policejní pes Max. „Při určování okolností úmrtí nalezené osoby by měla napomoci nařízená soudní pitva. Zároveň bude nařízen rozbor DNA, aby byl spolehlivě identifikován člověk, který v chatě zemřel.

Z prvotního ohledání nic nenasvědčuje tomu, že by k úmrtí nalezeného mělo dojít cizím zaviněním,“ sdělil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Přístřešek ale neshořel poprvé, stejně tak jako život člověka v jeho plamenech tam už jednou vyhasl.

„Chata vyhořela už před dvanácti lety. Tehdy při požáru zamřel její majitel. Dlouhou dobu byl zničený domek opuštěný, až ho na podzim loňského roku začal opravovat zhruba padesátiletý bezdomovec pan Macháček. Ten tam až do včerejška přebýval,“ potvrdil starosta Salaše Zdeněk Píštěk. Podle něj bylo štěstím, že chata k níž nevede žádná komunikace, nestojí přímo v lese, ale kus od něj. „Všechno je suché, jako troud. Následky by mohly být mnohonásobně horší,“ poznamenal starosta. Na objasnění okolností požáru stále pracuje tým vyšetřovatelů.