Požárem byla zničena budova dílny, její vybavení i dvě, uvnitř stojící, auta. Dva muži, kteří byli v budově, vyvázli bez zranění, neboť dílnu opustili, jakmile začalo hořet. Příčina vzniku požáru a výše škody je zatím neznámá.

„Na místo se postupně sjelo celkem deset jednotek hasičů, které s pěti proudy hasební vody likvidovaly rozsáhlý požár. Hasili nejen požár zasažené budovy, ale ochlazovali i vedlejší přilehlou hospodářskou budovu na sousedním pozemku," popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Žehnání svatomartinského vína. Každoročně 11. 11. v 11. 11. se na Masarykově náměstí v Uh. Hradišti za znění zvonů žehnají mladá svatomartinská vína. Obřad představuje symbolické poděkování přírodě za úrodu a vinařům za jejich práci.
VIDEO: Svatý Martin přijel na náměstí v Hradišti na klisně Hermíně

Po uhašení místa, začali hasiči rozebírali střešní konstrukci a ořezali ohořelé trámy. Postupně tak vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali.

"Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání. V šetření bude pokračovat zítra za denního světla," dodala Javoříková. Příčina vzniku požáru a výše škody je tak zatím v šetření.