„V době vzniku požáru byla doma majitelka se svým malým dítětem. Údajně uslyšela nějaké praskání, a proto šla prohlédnout dům. Při prohlídce zjistila požár v prostoru garáže, který také okamžitě oznámila na tísňovou linku svým mobilním telefonem,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo dorazila jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami, kterou posílili i dobrovolní hasiči z Boršic, Buchlovic, Nedakonic a Polešovic.

„Hasiči v dýchacích přístrojích rychle pronikli do objektu a z několika proudů vody se snažili o rychlou lokalizaci. Prioritou hasičů bylo zabránit prostupu plamenů do obytných částí rodinného domu a uchránit tak další majetek. I přes intenzivní hašení z několika stran se podařilo plameny zastavit a požár lokalizovat až po hodině zásahu,“ popsal situaci Mitáček.

Další dvě hodiny trvalo dohašování skrytých ohnisek požáru. Hasiči museli rozebrat celou střechu a část střechy nad hospodářskou částí stavení.

„Nejdříve byla stržena poškozená krytina a pomocí motorové pily byly rozřezány ohořelé a zničené trámy střechy. Prohořelý materiál ze střechy a půdy byl vyhazován k domu, kde byl dále dohašován dobrovolnými hasiči. Větší odběr vody k hašení se podařilo zajistit z hydrantu přímo před domem,“ dodal mluvčí hasičů.

Oheň se podařilo zlikvidovat až po pěti hodinách prací. Dohlídku nad místem požáru zajistili místní dobrovolní hasiči. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na tři sta tisíc korun.

Na místo musela vyjet i zdravotnická záchranná služba, neboť majitelka domu se z prožité události psychicky zhroutila.