Řidič „úencéčka“ v tu dobu bagroval výkop pro elektrickou přípojku k solární elektrárně a se strojem se pohyboval po rozbahněném terénu. Z přetíženého motoru se začalo kouřit a po zvednutí víka motorového prostoru z něj vyšlehly plameny, které muž neměl jak uhasit. Na pomoc mu proto vyjela jednotka uherskobrodských profesionálních hasičů s dvěma cisternami a sbor dobrovolných hasičů z Bojkovic.

„Jak první přijeli místní dobrovolníci, kteří rozvinuli vodní vedení z uliční hydrantové sítě. Vzhledem k terénním podmínkám se nedalo projet zásahovým speciálem až k hořícímu stroji a i profesionálové z Uherského Brodu zůstali stát před polem,“ popsal náročné podmínky zásahu krajský hasičský mluvčí Ivo Mitáček.

Muži v modrých uniformách urazili s hadicemi asi osmdesát bahnitých metrů a postupně lokalizovali i uhasili požár. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Plameny nadělaly na bagru, který byl v provozu čtyři roky, škodu za čtyři sta tisíc. „Příčinou požáru byla technická závada na výfukovém potrubí stroje,“ uzavřel mluvčí Mitáček.