Kromě příležitosti nakoupit na poslední chvíli vánoční dárky v podobě balíčků dobrot nabídne Bistrotéka Valachy i příležitost k ochutnávce šnečích specialit. Zastavit se tu na ně můžete kdykoli od 11 do 15 hodin.

„Řada lidí si myslí, že šneci patří výhradně k francouzské gastronomii, ale opak je pravdou. Také v našich zemích bývali šneci běžnou kuchařskou surovinou, která se dnes díky svým výborným chuťovým vlastnostem opět vrací na scénu. Naši předkové na šneky nahlíželi i jako na postní pokrm, který si mimo jiné připravovali i během Štědrého dne,“ popisuje šéfkuchař Bistrotéky Valachy Lukáš Strnad.

Za první republiky se pak staly oblíbenou tradicí sváteční vycházky městem spojené s návštěvou vybraných restaurací, které na Štědrý den nabízely kolemjdoucím šneky na různý způsob. Někde tato tradice v posledních letech ožila, letos poprvé i ve Zlíně. „Budeme mít připravený vývar s armagnacem a šneky, k tomu šneky po burgundsku a šneky s omáčkou bordelaise. Vše bez nutnosti rezervace,“ láká Lukáš Strnad.

Recept na vánočku od pekařky a cukrářky Resortu Valachy Pavly Stoklasové.
Jak upéct vánočku? Zkuste recept pekařky z Valašska

Ze sváteční nabídky Bistrotéky Valachy to zdaleka není vše. Pokud sháníte dárek na poslední chvíli, můžete kromě dárkových balíčků v obchodě s potravinami zakoupit také poukaz na některý z chystaných kurzů vaření v Bistrotéce Valachy.

Nebo věnujte degustační menu, které bude Bistrotéka nabízet při Grand Restaurant Festivalu od 15. 1. – 28. 2. 2019.

Bistrotéka Valachy zásobí i ty, kteří potřebují nakoupit suroviny na štědrovečerní stůl. Přijďte si koupit čerstvé filety z kapra z Rybníkářství Pohořelice (dvě várky: 20.12. a 22.12.) nebo čerstvého lososa (od pátku 21.12.), nejlepší brambory na salát „keřkovské rohlíčky“ (od čtvrtku 20.12.) a cukroví z Resortu Valachy Velké Karlovice, které budou v nabídce od středy 19.12. V neděli 23. prosince bude možné koupit i vánoční bramborový salát od kuchařů Bistrotéky.

Pokud se půjdete projít po štědrovečerní večeři do města, nezapomeňte, že se můžete 24. prosince zastavit na něco na zahřátí nebo setkání s přáteli do Lounge Baru 1931, který bude mít otevřeno od 19 hodin.

Více informací na www.bistrovalachy.cz.